Výlet na krávy II.

21. května 2016 v 20:42 | JW |  Povídky od JW
Ahoj! :) Přidávám další část bláznivého výletu Sherlocka a Johna. Tentokrát se konečně dostanou (k Sherlockovu potěšení) ke krávám, ale okamžitě zjistí, že to nebyl úplně nejlepší nápad...

Výlet na krávy II.

12:01
Sherlock přemýšlí o krávách. John si říká, že měl výlet asi nějak naplánovat, než si jen dát cíl "dostat se do auta, jet, dokud nenarazí na krávy, podívat se na krávy, jet zpátky", ale rozhodne se, že teď už je pozdě.

12:05
Jejich myšlenky zabloudí k sobě navzájem. Oba muži se dívají na cestu před sebou, ovšem jejich mysl je soustředěna úplně jinam. John shledává Sherlockovu příležitostnou dětinskou nevinnost roztomilou a žasne nad ochranitelskými city, které k němu chová. Sherlockovy myšlenky o Johnovi se podobají mlhavému oparu pocitů s občasným slovem. Slova, která se mu nejvíce honí hlavou, jsou objetí, vůně, zmačkaný a kukla.


12:20
Venku je 20°C a vane lehký vánek. Všechna okna jsou zavřená a Sherlockovy bosé nohy spočívají na palubní desce, prsty přitisknuté k čelnímu sklu. John otvírá okno, vítr je najednou velmi vítaný.

12:36
John se cítí divně, když teď nemůžu zaměřovat pozornost na rozkol mezi Sherlockem a Gregem. Bylo to téměř uklidňující. John dovoluje Sherlockovi vybrat hudbu, což Sherlocka potěší a Johnovi dodá pocit, že je vážně skvělý člověk. Nedělal by mu takovou laskavost, kdyby nedávno neobjevil ve svém MP3 přehrávači sbírku čtrnácti coverů své nejoblíbenější písničky Across the Universe, kterou tam Sherlock tajně nahrál. Sherlock umí být trpělivý, když ví, že se to vyplatí.

12:58
Jakmile jsou dostatečně daleko z města, Sherlock navrhuje, aby si zahráli "Zabijácké křižovatky" jako záminku pro to, aby John nevyjmenovával latinské názvy zvířat, která minou, což John shledával zábavným.

13:08
Sherlock neopravuje Johnovu výslovnost, ani se nesnaží pojmenovat jakékoliv zvíře dřív, než John. Přemýšlí, že by mohl vyjmenovávat latinské názvy všech kostí v těle, ale to se zdálo být vůči Johnovi nespravedlivé.

13:11
Po chvíli se Sherlockovi vybaví vzpomínka z jejich prvního týdne jako spolubydlící. Zapne na svém mobilu mapu hvězd a začne se učit planety.

13:33
Sherlock vidí krávy a usměje se.

14:49
John směřuje zhruba na jihozápad a míjí již po nějakou dobu občasné pastviny. Nakonec se rozhodne zastavit, když zahlédne několik krav u plotu poblíž cesty.

14:51
Sherlock přeskakuje plot snadno. John se ho rozhodne podlézt, než aby riskoval, že zavadí o elektrický ohradník.

14:52
Jedna velká černá kráva sleduje Sherlocka s mírným zájmem. Sherlock sleduje krávu s výrazně vyšším zájmem. Některé z dalších krav se přibližují k plotu s velmi velkým zájmem.

14:54
Ostatní krávy se v tichosti přidávají do hloučku. V dálce zazní zabučení býka a krávy přidávají do klusu.

14:55
John zjišťuje, že krávy jsou zblízka mnohem víc zastrašující. Také se zdá, že nemají moc přehled o osobním prostoru nebo své síle. John se cítí poměrně nepatrně vedle mohutné krávy, která stojí několik palců od něj. Je patrné, že tahle kráva je nejspíš nejvyšší z celého stáda, ostatní se zdají být o několik centimetrů nižší. John má vynikající výhled na přežvykující kravský chřtán, který je v jeho výšce. Tahle jedna je hnědá a má nadměrnou produkci slin, které kapou z její poměrně velké tlamy, a další kapou z rozšířených nozder. Celkově se dá říci, že John čekal spíš klidné, pasoucí se, jemné zvíře a podstatně méně obří slizké lidožravé monstrum.

14:56
Velká hnědá kráva bučí Johnovi do obličeje. Ten zvuk Johnovi zněl mnohem víc jako dinosaurus z filmu, než to, co vás obvykle napadne, když uslyšíte krávu bučet. Okamžitě se odtáhne dál. Sherlock stále zírá do obličeje černé krávy.

14:57
Krávy vidí lidi. Lidi nosí jídlo. Je čas krmení krav a žádná z nich si to nechce nechat ujít. Je čas, aby krávy bojovaly o svou cestu k jídlu.

14:58
John si uvědomuje vážnost situace. John zatahá Sherlocka několikrát za rukáv, aby upoutal jeho pozornost a až po nějaké době si Sherlock uvědomí, že jsou zcela obklopeni velkými divokými zvířaty. Nemohou se dostat z tlačenice těl ven, protože stádo se seskupuje do neprůchodných blokád.

14:59
Krávy v čele davu jsou tlačeny na Johna a Sherlocka krávami vzadu, které si myslí, že se rozdává jídlo. Jedna kráva vepředu se otočí a srazí v tom pohybu Johna. Jeho tvář zasáhne tvář velké hnědé krávy a končí s groteskním množstvím slin na obličeji. Aby toho nebylo málo, všude kolem nich bzučí roj včel, které jakoby přidávají na pocitu, že se ocitli v hororovém filmu.

15:01
Nejbližší krávy si začnou uvědomovat, že nebude žádné jídlo, tak se začnou otáčet a působit nesmírný zmatek, jak se zadní krávy dychtivě tlačí dopředu. Je to šílenství. Sherlock dostane kopanec kopytem do kotníku, ale odolává nutkání ohnout se, aby nebyl kopnut znovu.

15:02
Sherlock a John visí na sobě, jak do nich krávy narážejí ani trochu jemně a z rozličných úhlů, a Sherlock se zoufale snaží vymyslet způsob, jak se co nejrychleji dostat pryč. Momentálně si s hrůzou uvědomuje jistou možnost, že by mohli skončit ušlapáni stádem.

15:03
Jeho plány na útěk jsou zmařeny, když se ozve hlasitý výstřel z pušky. Krávy se okamžitě začnou stahovat a Sherlock je sražen k zemi kvůli své nestabilitě na zraněném kotníku. John se nad ním sehne, aby ho chránil před kopyty.

15:04
Velká hnědá kráva bučí znovu do Johnovy tváře a její kopyto se posouvá nebezpečně blízko k Sherlockovi, který stále na zemi svírá svůj kotník. John reaguje. Předtím, než si uvědomí, co dělá, udeří krávu do čumáku. To, společně s dalším výstřelem, ji zmate a klidí se stranou. John vytahuje Sherlocka na nohy, omotá jeho paži kolem svého krku, pomůže mu podepřít jeho váhu, a pádí pryč. Ani si nejsou jistí, jestli ten, kdo střílel, byl přítel nebo nepřítel, ale ani jednomu se to nechtělo zjišťovat.

15:05
John prakticky táhne Sherlocka přes plot a strčí ho do zadní části vozu. John startuje dřív, než vůbec stačí zavřít dveře. Sherlock se snaží vymyslet méně směšné znění věty než "díky, že jsi pro mě praštil krávu."
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se vám naše povídky?

Ano 96.4% (588)
Ne 3.6% (22)

Komentáře

1 MaryHamishSparklez MaryHamishSparklez | 21. května 2016 v 21:55 | Reagovat

Zaujímavý výlet :D je aj pokračovanie?

2 JW JW | 22. května 2016 v 13:38 | Reagovat

[1]: A bude to ještě zajímavější :D Pokračování určitě bude ;)

3 Matt Matt | 1. září 2016 v 17:01 | Reagovat

Doufám, že tento blog neupadl do ztracena. "Výlet na krávy" je bravurně napsané dílo ( stejně tak jako jiné, ovšem právě díky této sérii znám tento blog ) a byla by škoda hodit ho jen tak do koše.

4 MaryHamishSparklez MaryHamishSparklez | E-mail | 16. října 2016 v 21:52 | Reagovat

RIP tento blog

5 Matt Matt | 17. října 2016 v 4:14 | Reagovat

[4]: Že já něco psal... A přitom to vypadalo tak, že tento blog přežije.

6 MaryHamishSparklez MaryHamishSparklez | E-mail | 17. října 2016 v 5:52 | Reagovat

[5]:mne je toho tiež ľúto... Johnlock komunita u nás strašne upadá...

7 Matt Matt | 24. října 2016 v 7:11 | Reagovat

[6]: Třeba opět s další serií ožije.

8 JW JW | 24. října 2016 v 18:50 | Reagovat

Ahoj moji milovaní!

Musím se všem omluvit, ale další povídky už bohužel nebudou. Nějak mě opustila tvůrčí múza a nemám se do psaní či překládání. Snad ještě v útrobách počítače vyhrabu poslední (1,2?) díly Výletu na krávy a touto povídkou se rozloučím.
Nedá mi to, abych Vám nepoděkovala za ta skvělá léta. Právě přízeň čtenářů mě neustále poháněla dál a měla jsem radost, že život Johnlocku můžeme prožívat spolu. Takže... děkuju!

Vím, že tato zpráva mnohé zklame, ale prostě to tak cítím, že bude lepší dát si pauzu, než kdybych se snažila psát na silu.

Možná jednou přijde čas, kdy mě znovu popadne chuť ke psaní, ale.. who knows? To je jen a jen ve hvězdách.

Loučím se s Vámi,
vaše JW

9 Matt Matt | 24. října 2016 v 19:49 | Reagovat

[8]: Tak se tedy po pauze případně ohlaš. Píšeš pěkně a zrovna Výlet je hodně dobře čtivé dílko a to nejen ( i když hlavně ) z humorné stránky. Mimochodem je úžasné přečíst si tvou starší a poté novější tvorbu a sledovat tvůj postup. Jsem rád, že si od tebe mohu ještě nějaký ten díl přečíst. Děkuji za pozornost.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama