Výlet na krávy

16. května 2016 v 21:28 | JW |  Povídky od JW
Ahoj ahoj ahoj! :)
Moc se omlouvám, že jsem dlouho nic nepřidala, ale v poslední době se dělo dost věcí a já na psaní neměla čas. Abych vám to vynahradila, tak jsem přeložila pokračování Dlouhé cesty od autorky stupid_drawings. Tahle série prostě nemá chybu :D Jestli si vzpomínáte, John Sherlockovi slíbil, že se společně vypraví podívat se na krávy. Jen sami dva, bez Grega. Pak si teprve uvědomí, jakou udělal chybu...
Jestli se vám líbily předchozí díly, tak můžu zaručit, že tento bude ještě lepší! Ostatně mít Sherlocka na krku a vydat se s ním do divočiny je samo o sobě střelený nápad.
Tákže... přeju pěkné počteníčko a budu se těšit na vaše komentáře :D
JW

Výlet na krávy


19 dní před výletem
John Watson se naučil cennou lekci o slibu, který dal Sherlockovi, že se půjdou podívat na krávy. Je to něco, co by jeden neměl udělat bez rozmyslu a očekávat, že po tak dlouhé době se na tento slib zapomene. Nezapomnělo se.

18 dní před výletem
Sherlock si dával velký pozor, aby sám sebe nezabil, než se uskuteční výlet. To znamenalo vyhýbat se zabijáckému bludišti smrti, kterým by klidně mohl projít se zavřenýma očima, neskákání z mostu při chytání pachatele a odmítání ruské rulety s německým skinheadem. To poslední nedávalo Sherlockovi dlouhé noci spát; byl si jistý, že by vyhrál, kdyby chtěl.
Všeho tohohle se vzdal výměnou za možnost jít na vytoužený výlet, jen on a John. Dnes si dokonce nasadil ochranné brýle, i když to znamenalo vstát ze své židle a dojít před půl místnosti pro jejich dosažení.

15 dní před výletem
John vybírá náhodný den v kalendáři a označuje ho žlutým poznámkovým papírkem. Je toho názoru, že měsíc a půl se zdá být dostatečně dlouhá doba mezi výlety. Sherlock nesouhlasí.


13 dní před výletem
Poznámkový lístek s nápisem "krávy" se posouvá o týden. John si to nevšimne.

12 dní před výletem
Poznámkový lístek s nápisem "krávy" se posouvá o další týden. John si to nevšimne.

11 dní před výletem
Poznámkový lístek s nápisem "krávy" se posouvá o další týden. John si to všimne.
Poznámkový lístek s nápisem "krávy" se vrací zpátky o měsíc. Sherlock si to všimne.

10 dní před výletem
Poznámkový lístek s nápisem "krávy" se neustále pohybuje. John si to všimne, protože schválně kontroluje kalendář, aby viděl, kam se lístek přesunul. Sherlock najde poznámkový lístek s nápisem "krávy" přilepený na 31. prosinci. Dopíše vykřičník a přesune jej zpět na aktuální den poté, co John odejde do postele.

9 dní před výletem
Na stole jsou kousky roztrhaného žlutého papírku. Pokud by je někdo zkusil složit dohromady, zjistil by, že na něm stojí nápis "krávy!".

8 dní před výletem
John najde žlutý poznámkový lístek s nápisem "krávy!" uvnitř své boty.

7 dní před výletem
John najde žlutý poznámkový lístek s nápisem "krávy!" v zamčené zásuvce svého stolu.

6 dní před výletem
John najde žlutý poznámkový lístek s nápisem "krávy!" ve své lékárničce. Je zalaminovaný a plave v lihovém roztoku.

5 dní před výletem
John najde žlutý poznámkový lístek s nápisem "krávy!" přilepený na stropě nad svou postelí. Trvalo mu to do chvíle, než šel spát, aby si ho všiml.

4 dny před výletem
John najde žlutý poznámkový lístek s nápisem "krávy!" ve spodní části hrnku čaje. Mohlo by tam být napsané "krávy!", ale jde to těžko poznat, jelikož se nápis rozmočil za tu dobu, co pil čaj. Naštěstí si ho všimne dřív, než dopije čaj, a přemýšlí o tom, jak dobře dnes ráno čaj chutná.

3 dny před výletem
John najde žlutý poznámkový lístek s nápisem "krávy!" mezi dvěma krajíci chlebu, zatímco připravuje toast. Po tom, co Sherlock usne na pohovce, John shromáždí všechny psací potřeby a poznámkové lístky, které dokáže najít. Nalezne velkou krabici poznámkových lístků s nápisem "krávy!" pod postelí v Sherlockově pokoji a všechny je zabaví. Vezme taky svůj svetr, který tam také při té příležitosti našel, jen z principu, protože patří jemu.

2 dny před výletem
Žádné lístky nenalezeny.

1 den před výletem
Žádné lístky nenalezeny. Kdyby byl John všímavější, tak by si všiml, že na dveřích od sprchy je zubní pastou napsané "KRÁVY!". Nevšiml si.

4 hodiny a 22 minut před výletem
John se probudí a žádné lístky nenajde. Zkontroluje celý byt a nic neobjeví. Po třech dnech bez nalezení jediné poznámky začíná být John paranoidní. Zatímco si čistí zuby, podívá se do zrcadla a uvidí, že velký nápis "KRÁVY!" je napsán na jeho obličeji.

4 hodiny a 21 minut před výletem
Zatímco si drhne barvu z obličeje, všimne si, že slovo je napsané pozadu, aby bylo jasně čitelné v zrcadle. V duchu dává Sherlockovi bod navíc za jeho pozornost k detailům.

3 hodiny a 57 minut před výletem
Sherlock je roztažený přes konferenční stolek, když John přijde a oznámí mu, že je dnes den výletu na krávy. Oba muži jsou si vědomi, že skutečný vybraný termín je až za měsíc, ale ani jeden z nich neřekne ani slovo. Sherlock se svalí ze stolu a přesune se do svého pokoje v jednom plynulém pohybu, který by mohl být napodobněn jedině olympijským atletem.

3 hodiny a 56 minut před výletem
Johnův mobil přestane zvonit za tu dobu, než se k němu John dostane do pokoje, a přepne se na hlasovou schránku.

3 hodiny a 55 minut před výletem
John stojí v rozpacích v pokoji. Hlasová zpráva od Mycrofta mu blahopřeje k jeho a Sherlockově první společné cestě a informuje ho o autě s velkým zadním sedadlem a bez řidiče, které bude zaparkované venku za 20 minut. Okamžitě odstraní zprávu a stresuje se pomyšlením na auto speciálně jen pro ně. Chvíli přemýšlí nad tím, proč si každý myslí, že on a Sherlock spolu chodí, a uvažuje, jak těm domněnkám zabránit.

3 hodiny a 52 minut před výletem
Sherlock čeká u dveří.

3 hodiny a 50 minut před výletem
Sherlock stále čeká u dveří. John v kuchyni připravuje čaj.

3 hodiny a 48 minut před výletem
Sherlock leží dramaticky na podlaze. John si přidává do čaje mléko.

3 hodiny a 47 minut před výletem
Sherlock dramaticky vzdychá, a pokud je to vůbec možné, zabírá ještě víc místa na podlaze. John usrkává z čaje.

3 hodiny a 32 minut před výletem
Podlaha je bez Sherlocka. Konferenční stolek je bez Sherlocka. Pohovka je bez Sherlocka. Ze Sherlockova pokoje se příležitostně ozývá občasné bouchnutí nebo tlumený pád. John trpělivě ignoruje Sherlockovo trucování, zřejmě si myslí, že takhle věci uspěchá. Poté, co dopil svůj čaj, John oznamuje Sherlockovi, že vyrážejí v poledne a ani o minutu dříve. Sherlock není rád.

1 hodina a 7 minut před výletem
John míří do svého pokoje, aby si zabalil. Bude to jednodenní výlet, ale když jste se Sherlockem, je lepší být připraven. Popadne oblečení na převlečení a kartáček na zuby.

1 hodina a 6 minut před výletem
Napadne ho vzít taky ručník.

49 minut před výletem
Sherlock stojí u dveří a drží velkou tašku, která vypadá poněkud hrbolatě. John se mračí.

36 minut před výletem
John právě dokončil průzkum Sherlockovy tašky. John vyloučil veterinářský skalpel a kotoučovou pilu, ale po chvíli přemýšlení povoluje stříkačky a tlusté lano. John si stoupne a dojde k Sherlockovi, aby mu prozkoumal kapsy. Sherlock vyskočí a prchne do pokoje, trochu neohrabaně, s čímkoliv, co u sebe schovává. John to ani nechce vědět, ale nemohl si nevšimnout, že jedna z vyboulenin vypadala jako velké kladivo a další jako jeho zbraň. Nemá ponětí, co má znamenat nabubřelá, kulatá vyboulenina na levé straně stehna, ale John si je stoprocentně jistý, že se nejedná o revolver.

34 minut před výletem
Sherlock se vynoří z pokoje o chvíli později a vypadá podstatně méně napakovaně. John se pohne, aby ho prohledal znovu, a Sherlock znovu zmizí do pokoje. Očividně nečekal, že John bude trvat na prohlídce.

33 minut před výletem
Sherlockovi trvá jen okamžik odstranit cokoliv, co skrýval, a tentokrát se ochotně podřizuje důkladné prohlídce.

29 minut před výletem
Sherlock ztuhne, když spatří dlouhé černé auto. Jeho rty se sevřou a obočí stáhne, jak se na to dívá, naštvaný na Mycrofta, že jim zasahuje do jejich výletu. John obdivně hvízdne a Sherlock ho na oplátku zpraží pohledem.

9 minut před výletem
Johnovi se daří přemluvit Sherlocka nasednout do auta. Sherlock se utvrzuje, že neměl odmítnout hrát ruskou ruletu jen proto, aby nešel na výlet.

6 minut před výletem
John má radost, že si nebudou muset pronajmout auto, dokud neotevře zadní dveře, aby tam hodil svou a Sherlockovu tašku. Zadní sedadlo obsahuje několik bolestně trapných položek, zahrnujících tři lahve vína, krabičku kondomů a velké množství růžových lístků. John se rozhodne, že nakonec nebude Mycroftovi děkovat za půjčení auta. A možná se ujistí, že mu auto vrátí s množstvím škrábanců a promáčknutí.

1 minuta před výletem
Trvá několik minut, než najdou klíče. Hlavně proto, že John odmítá požádat o pomoc Sherlocka, dokud se sám pořádně nepodívá. Žádá Sherlocka o pomoc. Sherlock vytáhne klíče z přihrádky a cesta může začít. K Sherlockovu zklamání je přesně poledne.


***

Pozn: Očekávejte pokračování ;)
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se vám naše povídky?

Ano 96.4% (588)
Ne 3.6% (22)

Komentáře

1 MaryHamishSparklez MaryHamishSparklez | 17. května 2016 v 5:59 | Reagovat

Už som sa bála, že tento blog zomrel :D
Skvelý preklad btw, teším sa na ďalšiu kapitolu ;)

2 JW JW | 18. května 2016 v 17:39 | Reagovat

[1]: To se neboj, mám ještě ve sbírce několik povídek, které čekají na překlad, jen času je hold málo... :D
Díky, jsem ráda, že se povídka líbila :)

3 Nikka Nikka | 15. července 2016 v 0:27 | Reagovat

To je úžasný :D vždycky si to úplně představují a smějí se :D

4 ZdenekS ZdenekS | E-mail | Web | 30. dubna 2017 v 20:14 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama