Květen 2016

Výlet na krávy II.

21. května 2016 v 20:42 | JW |  Povídky od JW
Ahoj! :) Přidávám další část bláznivého výletu Sherlocka a Johna. Tentokrát se konečně dostanou (k Sherlockovu potěšení) ke krávám, ale okamžitě zjistí, že to nebyl úplně nejlepší nápad...

Výlet na krávy II.

12:01
Sherlock přemýšlí o krávách. John si říká, že měl výlet asi nějak naplánovat, než si jen dát cíl "dostat se do auta, jet, dokud nenarazí na krávy, podívat se na krávy, jet zpátky", ale rozhodne se, že teď už je pozdě.

12:05
Jejich myšlenky zabloudí k sobě navzájem. Oba muži se dívají na cestu před sebou, ovšem jejich mysl je soustředěna úplně jinam. John shledává Sherlockovu příležitostnou dětinskou nevinnost roztomilou a žasne nad ochranitelskými city, které k němu chová. Sherlockovy myšlenky o Johnovi se podobají mlhavému oparu pocitů s občasným slovem. Slova, která se mu nejvíce honí hlavou, jsou objetí, vůně, zmačkaný a kukla.

Výlet na krávy

16. května 2016 v 21:28 | JW |  Povídky od JW
Ahoj ahoj ahoj! :)
Moc se omlouvám, že jsem dlouho nic nepřidala, ale v poslední době se dělo dost věcí a já na psaní neměla čas. Abych vám to vynahradila, tak jsem přeložila pokračování Dlouhé cesty od autorky stupid_drawings. Tahle série prostě nemá chybu :D Jestli si vzpomínáte, John Sherlockovi slíbil, že se společně vypraví podívat se na krávy. Jen sami dva, bez Grega. Pak si teprve uvědomí, jakou udělal chybu...
Jestli se vám líbily předchozí díly, tak můžu zaručit, že tento bude ještě lepší! Ostatně mít Sherlocka na krku a vydat se s ním do divočiny je samo o sobě střelený nápad.
Tákže... přeju pěkné počteníčko a budu se těšit na vaše komentáře :D
JW

Výlet na krávy


19 dní před výletem
John Watson se naučil cennou lekci o slibu, který dal Sherlockovi, že se půjdou podívat na krávy. Je to něco, co by jeden neměl udělat bez rozmyslu a očekávat, že po tak dlouhé době se na tento slib zapomene. Nezapomnělo se.

18 dní před výletem
Sherlock si dával velký pozor, aby sám sebe nezabil, než se uskuteční výlet. To znamenalo vyhýbat se zabijáckému bludišti smrti, kterým by klidně mohl projít se zavřenýma očima, neskákání z mostu při chytání pachatele a odmítání ruské rulety s německým skinheadem. To poslední nedávalo Sherlockovi dlouhé noci spát; byl si jistý, že by vyhrál, kdyby chtěl.
Všeho tohohle se vzdal výměnou za možnost jít na vytoužený výlet, jen on a John. Dnes si dokonce nasadil ochranné brýle, i když to znamenalo vstát ze své židle a dojít před půl místnosti pro jejich dosažení.

15 dní před výletem
John vybírá náhodný den v kalendáři a označuje ho žlutým poznámkovým papírkem. Je toho názoru, že měsíc a půl se zdá být dostatečně dlouhá doba mezi výlety. Sherlock nesouhlasí.