Perverznosti s elektrickým nářadím

27. února 2016 v 19:15 | JW |  Povídky od JW
Ahojky! :)

Úplnou náhodou jsem při čtení fanfikcí narazila na tuto povídku, která mě tak dostala, že jsem se ji rozhodla přeložit :D
Miluju povídky, kde se tak všední věci, jako třeba nakupování, zvrtnou v něco neskutečného. Jinak tomu není ani v tomto případě. Sherlock a John se vydají na nákup do Tesca. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby John nebyl spoutaný a Sherlock na něm nezkoušel různé nástroje...

Doufám, že si tuto povídku užijete! :D

(povídka patří argyle4eva)


Perverznosti s elektrickým nářadím"Sherlocku," řekl John svým nemírnějším tónem, jaký dokázal.

"Hmmm?" odpověděl Sherlock nepřítomně, poklepávaje si ukazováčkem na stisknuté rty, zatímco si prohlížel regál s nářadím.

"Mohl bys mě aspoň rozvázat?"


John zápasil s provazem svazujícím jeho ruce za zády, ale uzly, na kterých si Sherlock dal tak pečlivě záležet, byly pekelně těsné. Sherlock vystřídal několik druhů lan, využívaje Johna jako testovací subjekt, než našel ten správný typ, který ho dostatečně uspokojoval. Poté se přesunul k dalšímu bodu na svém pomyslném nákupním seznamu, aniž by se vůbec obtěžoval rozdělat svou ruční práci.

John mohl pokládat za štěstí, že mu Sherlock nesvázal taky kotníky.

"Není to nic těžkého," řekl Sherlock s mávnutím ruky. "Snaž se, jsem si jistý, že na to přijdeš. Ber to jako trénink. Kdyby se naše poslední zavražděná oběť vyznala alespoň trochu v teorii úniku, nemusela by skončit na kusy."

John zavřel oči a počítal do deseti. Pak pokračoval na dvacet, jen pro jistotu. Když Sherlock řekl "Tesco", nečekal, že se budou trmácet přes půlku Londýna do jednoho z obřích hypermarketů a poskytovat při tom veřejnosti experiment s bondáží.

"Lidi zírají," procedil John skrz zuby, když znovu otevřel oči. Zasloužil by si medaili za to, jak klidně to znělo.

Sherlock si potěžkal kotoučovou pilu. "Nech je," řekl. "Třeba se něčemu přiučí."

"Musíme to dělat tady?" vyštěkl John, jeho trpělivost konečně přetekla. Být klidný a rozumný ho koneckonců dostalo sem. Možná nastal čas změnit taktiku.

"Jsem si zcela jistý, že tohle je místo, kam šel vrah nakupovat, a pokud budu moct shromáždit všechny potřebné nástroje použité na místě činu, bude to velmi nápomocné. Nehýbej se." Sherlock přiložil pilu na stranu Johnova krku a studoval úhel čepele. Mírně se mračil zpoza slunečních brýlí, které se ani neobtěžoval sundat při vstupu do obchodu. Nicméně to nebyl ten nejhorší prohřešek v oblasti etikety, který za dnešek spáchal, pomyslel si John.

"Je vrahův oblíbený obchod opravdu tak důležitý?" zeptal se John s výrazně vzteklým, podrážděným tónem.

"Ano," řekl Sherlock automaticky, jako by potvrzoval, že nebe je modré. Potom, v zjevné snaze objasnit situaci, dodal, "Buď je to tady, nebo v Marks & Spencer."

S tlumeným zavrčením začal John zuřivě zápasit s provazem.

"Netahej za to tak, jenom tím utáhneš uzly," řekl Sherlock, zatímco pokládal pilu zpátky na polici a vybíral si další model.

"Hele, pojďme prostě koupit ty věci a pak si je můžeme vzít domů a hrát si s nimi, co hrdlo ráčí. V soukromí," navrhl John.

Uvědomil si, jak špatná byla volba jeho slov, když kolem nich procházela dobře oblečená dáma středního věku, která po Johnovi šlehla zděšený pohled, než prchla pryč. Nebyla jediná.

Skvělé, prostě skvělé. Teď si budou všichni v tomto podělaném krámu myslet, že plánujeme nějaké úchylárny s motorovými pilami; pomyslel si John v zoufalství a kroutil zápěstím ve snaze najít volné konce provazu. Přál si, aby mohl vidět, co dělá. Sakra - uzly se utáhly!

"Ty jsi ten, kdo neustále mluví o domácím rozpočtu," řekl Sherlock, přirovnávaje další pilu k jeho krku. Souhlasně kývl. "Tohle je mnohem efektivnější z hlediska nákladů."

"Můžeme si vzít účtenku," řekl John skrz zaťaté zuby, "a vrátit to všechno později."

"Zbytečná ztráta času a úsilí, když už jsme tady," řekl Sherlock s kotoučovou pilou v ruce, šňůru tahal za sebou po zemi, jak se začal ohlížet po náhradních čepelích.

John už měl jednu ruku téměř venku, když se k nim přiblížil velmi nervózní mladík v úřední modré košili a odkašlal si. "Promiňte," řekl. "Mohu vám nějak pomoci?"

John vytrhl ruku z provazu s prudkým zavrčením. "Ne, díky," řekl. "Nám už nikdo nepomůže."

Mladík zamrkal na Johna, příliš vystrašený, aby zaregistroval pokus o vtip. Sherlock se do toho vložil. "Vlastně," řekl a nasadil jeden za svých děsivých, téměř normálních úsměvů, "můžete. Které z nich," zvedl dva pilové kotouče, "by byly nejlepší na úhledné rozřezání kostí?"

Chlapcovy oči se ještě víc rozšířily, což si John nemyslel, že je vůbec možné, otočil se a utekl.

"Počkejte!" Křikl za ním Sherlock naštvaně, a pak mumlal něco o hrubosti a ignoraci prodejních asistentů, zatímco studoval údaje vytištěné na zadní části krabice.

Aaaaaa právě jsme se změnili z "úchyláků" na "sériové vrahy", pomyslel si John. Nemusel být nijak zvlášť předvídavý na to, aby si domyslel, jaká je teď bude čekat situace. Hrstku možností zúžil na vyhazov z obchodu a získání jízdy zpět na Baker Street v policejním autě. A přitom nic z toho, co udělali, nebylo ani ilegální.

No, aspoň ušetří za jízdu taxíkem, pomyslel si rezignovaně. V mysli si vyškrtl Tesco ze seznamu "místa, kde mohu ještě jít nakoupit." Naštěstí bylo dost daleko od bytu, takže by to neměl být takový problém.

Věděl, že šance, že vytáhne Sherlocka z obchodu dřív, než je vyhodí ochranka, byla mizerně malá. No, aspoň ho pak může v autě seřvat a dát mu pořádnou lekci "já ti to říkal.". Začal používat volnou ruku k rozvázání lana na druhém zápěstí a všímal si konfiguraci uzlů, které rozmotával. Oh, chytré.

Ale pro teď vážně doufal, že Sherlock neměl napakované kapsy kusy těla z místa činu. To by bylo víc než trochu obtížné vysvětlit, pokud je objeví, a Lestrade by asi nebyl moc rád, až by je zachraňoval z vězení.

Znovu.


 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se vám naše povídky?

Ano 96.4% (588)
Ne 3.6% (22)

Komentáře

1 MaryHamishSparklez MaryHamishSparklez | 27. února 2016 v 21:31 | Reagovat

Sherlock je taky retaaaaaard :D ďakujem za preklad, vážne ma to pobavilo :D

2 Helena Helena | E-mail | 28. února 2016 v 2:31 | Reagovat

Že je dobrodružství honit zločince, to je jasný. Ale nečekala bych, co se dá zažít při 'obyčejném' nákupu se Sherlockem. Být osobně účasten takového experimentu Johnovi nezávidím, ovšem číst o tom je sranda. Videozáznam by nepochybně předčil všechny televizní silvestry. Fantastický, díky za překlad.

3 Pilly Pilly | 13. července 2016 v 10:46 | Reagovat

Kvalitní a stylové sady krbového nářadí:

http://www.levne-krby.eu/katalog/naradi-kose-a-paravany-9/krbove-naradi-81/

4 bimini bimini | 5. srpna 2016 v 9:50 | Reagovat

Elektro nářadí pro vaši kutilskou dílnu

http://www.naraditechnik.cz/naradi-elektro/

5 Amande Amande | E-mail | Web | 5. září 2016 v 19:28 | Reagovat

Doporučuji http://buymix.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama