Listopad 2015

Academic Eros pt. 3

23. listopadu 2015 v 17:34 | JW |  Povídky od JW
Ahoj :)

Přidávám poslední část 1. dílu povídky Academic Eros. Doufám, že se Vám tento příběh zalíbil a že Vás navnadil k celému přečtení! :D

Varování: NSFW

***


Byl to jenom polibek. Polibky nic neznamenaly. Neznamenalo to, že by si Sherlock myslel, že to bylo skutečné rande, nebo že by chtěl chodit s Johnem. Jenže oni se doopravdy políbili. A nebylo to jen, že by John náhodou klopýtl a spadl pustou na Sherlockova ústa.

"Jsi v pořádku?" zacvrlikala Molly. Z ničeho nic se objevila na chodbě a přicupitala k Johnovi, který seděl o samotě na lavici u přednáškového sálu. Kolem nich chodili studenti, někteří se spolu o něčem zaujatě bavili, jiní byli ponořeni do svých učebnic.

Molly se posadila vedle něj a přetáhla si sukni přes kolena. John viděl, jak se její velké hnědé oči zablýskly a obrátil se se slabým úsměvem čelem k ní. "Jsem v pořádku. Jen… jo, je to v pořádku."

Měl podezření, že jeho obličej říkal pravý opak. Neměl po ruce zrcadlo, ale měl pocit, že jeho výraz jasně ukazoval "Jsem naprosto a úplně v prdeli."

Academic Eros pt. 2

22. listopadu 2015 v 17:40 | JW |  Povídky od JW
Ahoj! :)

Přídávám další část povídky Acadmic Eros. Dnešní večer se bude vyvíjet opravdu zajímavě... No posuďte sami ;)

***


"Rande?"

John se ohlédl přes rameno a uviděl za sebou Sarah, která se jenom v pyžamu a županu opírala o rám dveří a zářivě se na něj usmívala. Vypadala mimořádně hezky, i když na sobě neměla make-up.

"Tak nějak," řekl John, když se otočil zpátky k zrcadlu a nervózně si prohrábl vlasy. Čas se posouval nezastavitelně kupředu pokaždé, když se podíval na hodinky, a John si už změnil nejméně třikrát košili. Pokaždé, když se podíval do zrcadla, slyšel v hlavě Sherlockův hlas s chladnou, bezohlednou poznámkou, a celá jeho sebedůvěra se rozpadla na kousíčky.

"Tak nějak?" Sarah zněla zaujatě. Podívala se přes rameno do obývacího pokoje, odkud řvala televize. "Hej, Miku! John má tak-nějak-rande!"

"John má vždycky tak nějak rande!" Zavolal Mike zpátky až příliš žárlivě.

"Sarah," pokáral ji John, zatímco si zapínal manžety na košili. "Je to jen večeře," řekl nepřesvědčivě. Nebylo to rande. Lidé spolu nemusí chodit, aby šli na večeři.

Academic Eros pt. 1

21. listopadu 2015 v 20:05 | JW |  Povídky od JW
Zdravíčko, milí čtenáři! :)


Už jste někdy slyšeli o povídce Academic Eros? Ne? V tom případě doufám, že po tomto příspěvku si tento skvost zamilujete stejně tak, jako já! :D

Jedná se o AU povídku, ve které je John studentem medicíny a Sherlock jeho profesorem. Ne, ne, ne, nezavrhujte to hned! I když já zrovna nemusím povídky, ve kterých je mezi Sherlockem a Johnem velký věkový rozdíl, u této mi to vůbec nepřekáželo. Naopak se mi líbí ten nápad zasadit je do školního prostředí - Sherlock jako zkušený, geniální, arogantní excentrický učitel a John jako obyčejný, nenápadný student, který rád vyhledává výzvy. To ovšem netuší, do jakých problému se dostane, když se zaplete s velkým Sherlockem Holmesem...

Sherlock je známý tím, že doslova ošuká všechno, co se hýbe. Na svém seznamu má několik řad skandálů, které se jeho obětavému bratříčkovi Mycroftovi podařilo zamést pod stůl, a když potká Johna, myslí si, že bude jen dalším v řadě. Ze začátku mu to skvěle vychází - dokáže Johna svými manipulativními schopnostmi dostat pod svou kontrolu a z Johna se stane loutka, za jejíž nitky tahá Sherlock. Ovšem pak se stane něco, co Sherlock nepředpokládal a snažil se tomu pečlivě vyhýbat - zamiluje se.

V povídce se nachází mnoho zvratů, zvlášť když se John potká s bývalým přítelem Sherlocka, Moriartym, který touží po pomstě a celou situaci šťastnému páru pořádně zavaří. Také se v ní vyskytuje nemálo "angst" scén, při kterých se ve vás bude všechno svírat a po dočtení kapitoly budete jako na trní. Ale aby to nevypadalo tak negativně - hodně se při jejím čtení nasmějete a taky... ehm zapotíte. Protože v povídce bude hodně, HODNĚ (a myslím tím opravdu hodně) sexu. Berte to jako malé varování :D

Musím také vypíchnout, jak je tato povídka neuvěřitelně dobře napsaná, za což se zasloužila autorka deuxexmycroft. Originál najdete zde: (http://archiveofourown.org/works/253483/chapters/393831)

Já jsem pro Vás na ochutnávku přeložila 1. kapitolu, kterou jsem pro její délku musela rozdělit na 3 části. Každý večer (včetně tohoto) přidám jednu, tak si to pořádně užijte! :)

A teď už k samotné povídce:

Academic Eros