Květen 2015

Bezchybně logické - kapitola 26. - část I., II.

29. května 2015 v 22:37 | Deštníček |  Deštníček
Ahoj! :D Tentokrát v trochu pozdních hodinách přídáváme pokračování Bezchybně logické. V dnešních dvou kapitolách John najde při prohledávání bytu v Sherlockově ložnici opravu zajímavé a ne zcela potěšující překvapení. Co to asi bude?

Kapitola 26. - Hledání stop

Část I. - Kdo prohledá ložnici?

"Tak jo, chytráku - co máme podle tebe hledat?" zeptala se Johna Sally, když byli konečně na Baker Street. "Cokoli neobvyklého - cokoli, co se vám bude zdát zvláštní," vysvětlil John stručně. "Mně se tady zdá být zvláštní celkem dost věcí." Poznamenal Anderson, když zrovna držel v ruce jeden ze Sherlockových experimentů. "Tak jo - ještě jedna specifikace - cokoli divného, co není divné Sherlockovsky!" řekl John a začal přehrabovat všechno, co bylo v jejich bytě.

Bezchybně logické - kapitola 24, 25

27. května 2015 v 19:05 | Deštníček |  Deštníček
Zdravíčko! Užijte si další díly Bezchybně logické ;)


Kapitola 24. - Přežiju jedno vyznání lásky...

"No tak, co bys chtěl vědět, zlato?" zeptal se Moriarty do telefonu. "Opravdu? A co za to?" zeptal se a usmíval se na Sherlocka. "Jo - je v pořádku. Je tu se mnou," řekl klidně a spustil hlasitý odposlech.

"Dej mi ho k telefonu," řekl John. "On tě slyší. Můžeš mluvit." "Rád bych něco řekl jenom jemu," řekl John. "Bohužel. Je mi líto, ale víc soukromí vám dopřát nemůžu. Klidně do toho: Přežiju jedno vyznání lásky. Nemusíte se bát o mé psychické zdraví, pánové." řekl klidně Moriarty.

Bezchybně logické - kapitola 22, 23

25. května 2015 v 16:37 | Deštníček |  Deštníček
Ahoj :) Přicházíme s pravidelnou pondělní dávkou Bezchybně logické. Tentokrát se vrátíme do Sherlockových školních let, která nebyla zrovna nejšťastnější.


Kapitola 22. - Pomoz mi, Sally...

"Sally, Sally, posluchej mě!" křičel John zběsile do svého telefonu. "Musíš mi pomoct! Nejde jenom o Sherlocka! Moriarty se vrátil! A má i Lestrada!" snažil se jí ve zkratce vše vysvětlit. "JO - tak takhle dopadne někdo, kdo se spřátelí s tím psychopatem!" "Hele, víš, že jsme přátelé. Přestaň mu nadávat! Jenom si zrovna nerozumíte, ale ty jsi policistka! Je tvojí povinností mi pomoct! A navíc jsme toho spolu přeci prožili už dost na to, abych tě nemusel přesvědčovat takhle absurdními a neosobními argumenty! No tak, poslouchej mě a nenech mě tě o pomoc prosit, i když to klidně udělám. Udělám všechno proto, abych mu pomohl!" "A toho se právě bojím. Je to jasná past!" "Já vím, a proto chci pomoci od tebe a ne od normálních policistů. Nakonec tam půjdu sám. A vím, že ty si s tím hlavu dělat nebudeš. Takže s tebou můžu počítat?" "Jo. Přijeď ke mně domů. Nebudeme tu záležitost tahat do mé kanceláře. Nechceme vzbuzovat rozruch!" "Díky, moc si toho vážím, díky, já ani... Haló? Sally?" snažil se oslovit osobu na druhém konci telefonního hovoru, ale když zjistil, že zavěsila, uložil mobil do své kapsy a rezignovaně vyběhl doprostřed ulice a zastavil si taxíka.

Bezchybně logické - kapitola 20, 21

22. května 2015 v 18:25 | Deštníček |  Deštníček
Ahojky! :D Nejdřív bychom Vám chtěly poděkovat za komentáře, kterými podporujete Deštníčka. Je opravdu šikovná a zaslouží si pochvalu. Takže určitě pokračujte, protože to těší nejen ji, ale i nás :)
Teď k povídce: Po menší vzpomínkové kapitole se opět vracíme do reality. John musí zachránit Sherlocka dřív, než bude pozdě. K tomu ale bude potřebovat pomoc...


Kapitola 20. - Čekám na tebe, Mazlíku :*

Na sáčku byl připevěn vzkaz. Byl to žlutý lepící papírek, který svítil tak odporně výrazně, že z toho Johna bolela hlava. Vzkaz byl napsán úhledným rukopisem. Úhledným a zcela nečitelným.

Sherlock hledá Lestrada. číslo na mě máš v mobilu. Kdybys potřeboval pomoci, zavolej. -MH

Bezchybně logické - kapitola 19. - část II., III.

20. května 2015 v 20:14 | Deštníček |  Deštníček
Zdravíčko! :) Opět přidáváme pokračování Bezchybně logické. Ti všímaví si jistě podle názvu další části domysleli, že se budeme muset s Alexandrem rozloučit. A máte pravdu. Na jistou dobu nás Alex opustí, ale ne nadobro. Ještě se s ním setkáme, aby mohl příběh pěkně zkomplikovat... :D Nebudu ale předbíhat. V této části se dozvíme, jak se John vyrovná s faktem, že má Sherlock přítele.
Přeji příjemné čtení a komentáře určitě potěší ;)


Část II. - Jak se někomu dávají kopačky?

"Sherlocku. Sherlocku, jsi vzhůru?" snažil se ho vzbudit Alexander. Sherlock nepatrně zacukal víčky a poté otevřel oči. "Jo. Jsem. Kde mám snídani?" zeptal se s úsměvem a znovu oči zavřel. John postával nervózně u dveří. Bylo mu jasné, že Alexander o jeho přítomnost nestojí, ale ze zdvořilosti a vděčnosti si ho nedovolil vyhodit.

"Sherlocku..." snažil se ho opět probudit Alexander. "Máš tu vzácnou návštěvu," řekl a Sherlock znovu otevřel oči. "Johne?" řekl překvapeně Sherlock. "Kde je Marry?" zeptal se. "Rozvedli jsme se. Neklapalo to. Tvůj vztah ale vzkvétá, nemýlím-li se," řek John s nuceným úsměvem. "Vlastně ani ne," řekl a s námahou se posadil.

Bezchybně logické - kapitola 19

18. května 2015 v 21:47 | Deštníček |  Deštníček
Ahoj :) Tentokrát v trochu pozdních hodinách přinášíme další díl povídky Bezchybně logické. V této kapitole se znovu ponoříme do minulosti, kde nás čeká velký zvrat, a to, že (teď se podržte) Sherlock si našel přítele!! Kdo to je a jak se s tím vypořádá John? Rovnou se pusťte do čtení a dejte nám vědět, co si o Sherlockovu novém příteli myslíte ;)

Kapitola 19. - Alexander

Kapitola ze vzpomínek Johna Watsona & Sherlocka Holmese


Část I. - Takhle neumřeš, ty parchante!!!

John stál před dveřmi, na kterých se blyštěl zlatý nápis 221B. Zaklepal, ale nikdo neotvíral. Stále měl klíče - Sherlock, ani paní Hudsonová je zpět nechtěli - ale přišlo mu neslušné, aby si sám odemykal, když byl tak dlouho pryč.

Bylo to zvláštní, ale nakonec stejně vytáhl klíče a strčil klíč do zámku. Odemkl a zámek zvláštně zachrastil. Byl to příjemně známý zvuk a Johnovi téměř poskočilo srdce radostí. Otevřel dveře a ocitl se v hale.

Bezchybně logické - kapitola 17, 18

15. května 2015 v 19:17 | Deštníček |  Deštníček
Ahoj, přidáváme další dva díly a přejeme příjemně strávený páteční večer :)


Kapitola 17. - Jak se rozhodneš?

"Tak co? Už jsi pochopil můj plán? Pochopil jsi to všechno? Líbilo se ti mé video?? Chtěl jsem připad pár animací, ale nakonec jsem si to rozmyslel - asi by to nepůsobilo dost děsivě," řekl Moriarty, který seděl u stolu a naléval si čaj. "Myslím, že to video bylo dostatečně působivé samo o sobě. Velmi, velmi působivé," řekl Sherlock a také si přisedl.

"Dáš si čaj? Dlužím ti to. Minule jsem já byl hostem u tebe. Třeba tě při našem další setkání pozvu k sobě domů." "Ah, tak to by mi bylo ctí. Rád uvítám šálek horkého čaje. Černý?" "Samozřejmě, můj drahý. Samozřejmě," řekl Moriarty a nalil trochu čaje i Sherlockovi.

Bezchybně logické - kapitola 15, 16

13. května 2015 v 16:38 | Deštníček |  Deštníček
Zdravíčko! :)
Užijte si další 2 kapitoly Bezchybně logické. Dnes se ponoříme do minulosti, do paláce mysli Sherlocka Holmese, a zjistíme, jaký byl jeho první případ. Také se dozvíme, jaký ďábelský plán si Moriarty na Sherlocka přichystal.
Přeji příjemné čtení a moc nás potěší, pokud nám zanecháte nějaký komentář :)


Kapitola 15. - Typicky Sherlockovské
Kapitola z paláce mysli Sherlocka Holmese

Sherlock se krčil za kmenem stromu a postupně se přikrádal čím dál tím blíž k stavení. Otevřel dveře a nahlédl dovnitř. Místnost byla pohodlně zařízená. Vše kolem bylo naklizeno, nikde žádné krvavé šmouhy, neozývaly se prosby o život - to bylo dobré znamení - ale pro Sherlocka to bylo zklamání.

Bezchybně logické - kapitola 13, 14

11. května 2015 v 20:56 | Deštníček |  Deštníček
Kapitola 13. - Ty ses teda rozpovídal!
SMS kapitola

Jak je mu??? SH
Protijed fungoval. MH
Zkus podrobnosti! SH
Žije. Spí. MH
Páni, ty ses rozpovídal! SH
Je v pořádku, neměj strach...!!! MH
Nemám! SH
Proč si to myslíš? SH
Radši neodpovídej! SH
To na co myslíš není pravda... SH
Dobře... Co Greg? MH

Bezchybně logické - kapitola 11, 12

8. května 2015 v 21:06 | Deštníček |  Deštníček
Ahoj :) užijte si další dvě kapitoly povídky Bezchybně logické!


Kapitola 11. - Drž se doma - na Baker Street

"Co tu děláš? Chtěl jsem auto a tři muže, ne tvojí přítomnost!" rozčílil se Sherlock. "Chtěl jsi pomoc. Neposkytl jsi mi zas tak moc blízkou specifikaci, tak sjem tady já. A mám auto, kdyby tě to zajímalo..." řekl a hrál si se svým deštníkem.