Leden 2015

Dlouhá cesta

28. ledna 2015 v 17:49 | JW |  Povídky od JW
Ahoj :) Tentokrát jsem pro Vás přeložila povídku The Long Drive ze série The road trip series (autorem je stupid_drawings). Přemýšlím, že bych přeložila i další část, ale nemůžu se rozhodnout. Napište mi do komentářů, jak se vám tato povídka líbila a jestli byste uvítali další díl a já se rozhodnu :)

Obsah:
Už jste někdy přemýšleli, jak by vypadalo, kdyby se Sherlock, John a Greg vydali společně na výlet? Ne? Pak si tuhle povídku přečtěte! ;)


***

Načasování

22. ledna 2015 v 20:42 | JW |  Povídky od JW
Ahoj! :D Tentokrát přicházím s překladem povídky Načasování od ozriony. Doufám, že se bude líbit :)


***

John seděl u stolu a snažil se zaplatit několik účtů, které odkládal už nejméně dva týdny. Nebyl to zrovna příjemný proces a o nic víc tomu nepomáhalo chování dospělého muže, který svým vystupováním připomínal dvouleté děcko.

Budíček

20. ledna 2015 v 16:02 | SH |  Povídky od SH
Ahoj,
tentokrát je tu pro změnu něco ode mě. Oblíbila jsem si 221b povídky (211 slov, poslední začíná na b), takže toto je jedna z nich. Doufám, že se Vám bude líbit, děkujeme za krásné kometáře, určitě v nich pokračujte! :D

Den praní prádla

14. ledna 2015 v 21:09 | JW |  Povídky od JW
Ahoj, tak jsem tu opět já :D Tentokrát s překladem Laundry day od Tysolny. A o čem je tato povídka? John chodí každé úterý do prádelny. Sherlock mu jednoho dne schová do oblečení vzkaz a od té doby se z toho stane takový jejich malý zvyk.


***


Každé úterý John chodil do prádelny. Ze zkušenosti věděl, že právě v ten den je tam nejméně lidí. Rodiny a pracující chodili prát o víkendech, v pondělí tam bývali lidé, jež se snažili smýt skvrny a drobky z oblečení z víkendových párty, a v úterý tam býval naprostý klid.

Každé úterní ráno vyrazil John s velkou taškou plnou špinavého prádla, s několika drobáky v kapsách a s tlustou knihou, kterou četl, zatímco čekal, až bude prádlo hotové. Shledával hučení praček podivně uklidňujícím a užíval si příležitosti, kdy se může na pár hodin ponořit do románu, bez toho aniž by ho obtěžoval jeho otravný spolubydlící.

Pokaždé, než dal své kalhoty do pračky, zkontroloval obsah jejich kapes, jestli v nich náhodou není nějaký papírový ubrousek nebo pytlík naplněný podivně vypadající tekutinou. Posledně, když své kalhoty neprozkoumal, roztekly se mu kvůli malému sáčku s bílým práškem, který mu strčil Sherlock do kapsy na místě činu, aby ho u sebe schoval.

Samozřejmě, že Sherlock o tomhle všem věděl. Znal Johnovy návyky bez ohledu na to, zda ho viděl je dělat, nebo ne. Tak se jednou stalo, že i Sherlock si vymyslel svůj vlastní zvyk. Začal dávat Johnovi do kapes malé, ručně psané papírky se vzkazy.

Dobré ráno s toasty

11. ledna 2015 v 17:23 Povídky od IA
Jelikož já jsem spíše na ty kratké povídky, tak ani tentokrát neudělám výjimku.

Okno pouštělo do ložnice na Baker Street vzácné paprsky Slunce. John se převalil na Sherlocka, aby ho probudil.
"Uděláš snídani?" Zeptal se rozespalý, Holmes mu na to souhlasně zamručel.
Unavený se odporoučel do kuchyně a postavil vodu na čaj. Toastový chléb opekl do křupava a namazal ho máslem a jahodovým džemem. Watson mezitím přešel do koupelny, aby se probral sprchou.

Sherlock přestal s přípravou, když po několika minutách viděl Johna s ručníkem kolem pasu a kapky vody stékající z mokrých rozcuchaných vlasů na nepříliš svalnaté, leč přitažlivé tělo. Tento pohled přerušil až zvuk telefonu, vycházející z ložnice.
John - poté, co vyřidil telefonát - přišel do obývacího pokoje na snídani už převlečený a bytem se linula vůně černého čaje a roztékajícího se másla na toastovém chlebu.

Noční můra

5. ledna 2015 v 19:58 | JW |  Povídky od JW
Ahoj! :D Tentokrát přicházím s překladem povídky Nightmare od trajektorie. Tuhle autorku jsem si doslova zamilovala, takže můžete v budoucnu očekávat více překladů od této skvělé bytosti.

A o čem je tato povídka? Sherlock má noční můru. Jak se s tím oba chlapci vypořádají?

Přeju příjemné čtení a moc mě potěší, když mi zanecháte nějaký komentář :)


***

V momentě, kdy se John probudil, věděl, že něco není v pořádku. Trpěl lehkým spánkem a navíc byl cvičený v Afghánistánu, takže ho jakýkoliv náznak nebezpečí okamžitě postavil na nohy. A teď jasně cítil, že jeho život visí na vlásku. Ale John se rozhodl být opatrný a nedělat moc prudké pohyby, které by mohly vyvolat útok.

Místo toho jen nepatrně otevřel oči a opatrně se rozhlédl po místnosti, jež byla zahalena v temnotě. Ano, jeho instinkt ho nezradil. Někdo stál u dveří. Cizinec byl nehybný, ale John ho slyšel pravidelně dýchat, jako by se právě zastavil po dlouhém běhu a snažil se uklidnit. Temná, neznámá silueta. Monstrum z dětských snů.