Prosinec 2014

Silvestr

31. prosince 2014 v 16:33 | SH |  Povídky od SH
Ahoj, tak jsem tu zase :D tentokrát s přáním do nového roku. Za všechny adminy vám všem přeju všechno nejlepší do roku 2015, ať se vám plní všechna přání a ať jste šťastní. Budeme se snažit vás zásobovat povídkami co nejvíc to půjde, jsme moc rády, že nám přidáváte sebevědomí pozitivními komentáři a podporujete nás v tvorbě. A nebyla bych to já aby nenapsala něco malého i na Silvestra! Mějte se krásně a zůstaňte s námi i v příštím roce, SH a celý tým :)
******

Veselé Vánoce

23. prosince 2014 v 20:29 | SH |  Povídky od SH
AHOJ!

Po neskutečně dlouhé době se vracím, musím se omluvit, že jsem opravdu vůbec nic nepřidávala. Mám rozepsaných několik povídek, se kterými se s vámi v budoucnu určitě podělím, ale nějak nejsem s to věci dotáhnout do konce, takže to pak dopadá tak, že sem přidávají povídky ostatní a já jen rozepisuju další a další nápady, které nakonec zůstanou bez konce. Je to smutné, ale je to tak :D
Každopádně Vánoce jsou skvělou příležitostí pro napsání povídky a taky jsou pro mě něco jako tlak, že to musím dopsat dřív než do 24. Což se mi povedlo :D Bohužel se mi ale nepovedlo držet se plánu a tak jsem se uchýlila trochu někam jinam, než jsem původně plánovala, za to mě omluvte. Přesto nebudu přidávat žádné varování. Doufám, že se vám příběh bude líbit, berte to jako vánoční dárek ode mě :)

----------------------------------------------------------------------------------

"Tati," zakňoural Hamish, "já ještě nechci jít spát."

"Když nepůjdeš spát, ráno nebudou dárky." Řekl Sherlock a přikryl Hamishe, který se neustále kroutil.

"Tati to není pravda," Hamish znovu zaprotestoval, "táta říkal, že-"

"Pšt," řekl Sherlock a přiložil si ukazováček ke rtům. Chlapec okamžitě ztichl. Sherlock se usmál a políbil Hamishe na čelo. "Zítra je taky den. Dobrou noc."

"Dobrou," zamumlal Hamish a Sherlock zhasnul světlo. Ještě než se stihl zvednout k odchodu, vešel do pokoje John. "Dobrou noc, zlato," zašeptal a Hamish odpověděl ospalým "Hmmmm".

One knee

10. prosince 2014 v 18:54 | JW |  Povídky od JW
Ahoj, tentokrát přicházím s překladem povídky One knee od autorky questionsleftunanswered. Název jsem nijak nepřekládala, protože uznejte, že Koleno by znělo hrozně :D

A o čem je tento příběh? John má tajemství. Sherlock to vydedukuje špatně, ale Johnovi nebude trvat dlouho, aby dal věci znovu do pořádku.

Na konci je také slash (*nervózně si koušu nehty*)… doufám, že se vám bude líbit :)

Tak a teď už se dejte do čtení a moc mě potěší, pokud mi napíšete nějaký milý komentář. :)

***

Dr. John Watson neměl tušení, jak bude jeho spolubydlící reagovat. No, málokdo uměl předvídat činy muže, jímž byl Sherlock Holmes. John si myslel, že znal Sherlocka lépe než kdokoliv jiný, dokonce lépe než jeho vlastní bratr. Přesto si však nebyl jistý, jak se detektiv zachová.

Samozřejmě že to nejdřív probral s Harry. Vytočil několikrát její číslo a čekal, až se ozve známý hlas sestry, která se ho otráveně zeptala, co to sakra chce tentokrát. Dokonce zašel tak daleko, že se setkal s Mycroftem, aby to s ním mohl prodiskutovat. Zdvořile odmítl nabídku většího finančního příspěvku a vysvětlil mu, že chce, aby to bylo jednoduché. Mycroft se jen zasmál a řekl mu, že Sherlock už stejně nejspíš prokoukl jeho úmysly.

John si to prošel tisíckrát v hlavě, ale přesto se mu zdálo, že tomu něco chybí. Měl ten nejdokonalejší plán. Bylo to jednoduché. Bylo to elegantní. Bylo to… pořád tomu něco chybělo. Nemohl přesně určit co, ale věděl, že je v jeho plánu obrovská díra. To bylo nepřijatelné. Sherlock si zasloužil dokonalost.