Bonsaj pt. 4

24. července 2014 v 15:43 | JW |  Povídky od JW
Na ulici opět uviděl muže se stánkem s bonsaji a koupil další stromek, stejně tak jako mléko.

Sherlock zjistil, že má ten strom rád. Zatímco byl John venku a sháněl mléko, on pokračoval ve zkoumání - velmi pečlivě kontroloval všechny listy a seřazoval si informace někde vzadu v jeho mysli.

Jeho rty si stále ještě zcela nezvykly na pocit tak častého líbání. Je to pěkné - není to agresivní nebo příliš naléhavé, jen malé jemné polibky, díky kterým se cítil... hezky. Bylo to něco, do čeho oba vklouzli velmi snadno, ačkoliv se to dál nevystupňovalo. On to ani nechtěl, zatím ne.

Ještě se s tím úplně nevyrovnal. Po svém poprvé... slíbil si, že nedovolí, aby se něco takového stalo znovu. Dokonce ani Mycroft o tom nevěděl. O jeho poprvé.Nikdo kromě Johna o tom nevěděl. Byl mladý a sjetý a bůhví co ještě, tak nemohl čekat, že v takovém stavu zůstane v bezpečí na dlouho. Celý zážitek byl rozmazaný, napůl vymazaný, a Sherlock se mu snažil vyhnout, jak nejvíc to bylo možné. To byl jeden z důvodů, proč se snažil, aby bylo v ulicích bezpečno - jedině tak mohli lidé chodit nahoru a dolů a ničeho se nebát. Ještě se mu to však zcela nepodařilo.

Sherlock věděl, že John chce, aby začal brzy mluvit. Někdy to zkusí, potom, co si přestane myslet, že pokaždé, když otevře ústa, Johnovi se stane něco hrozného. Moriarty mu řekl, že pokud promluví, tak Johna zabije, a Sherlock nemohl vystát pomyšlení, že by o Johna přišel.

Párkrát zamrkal a vrátil se zpátky ke stromku. Do hlíny kolem kmenu zapíchal malé kousíčky hnojiva, které sloužily jako výživa pro rostilnu. Vypadalo to, jako by mu za to strom děkoval, trochu se vytáhl a narovnal. Při pohledu na svou práci Sherlock pocítil malý záchvěv pýchy. Zřejmě tento druh bude kvést a Sherlock uvažoval, jakou barvu květy asi budou mít.

Na stole ležela speciální pomůcka, která mu měla pomoct na zotavení zápěstí. Sherlock se pro ni natáhl a začal s ní opatrně cvičit, přesně tak, jak mu to doktor nařídil. Píchalo ho to, ale začínalo se to zlepšovat.

Po chvíli Sherlock uslyšel zavrzání dveří a při tom zvuku otočil hlavu. Do kuchyně vešel John a v ruce svíral láhev mléka. Vypadal překvapeně při pohledu na to, že Sherlock opravdu cvičil se zápěstím, jak mu slíbil, a Sherlock byl rád, že se tak rozhodl.

"Tady máš to zatracené mléko," řekl John a Sherlock mu poděkoval jednoduchým mávnutím ruky. Použil raději celé slovo, než aby ho hláskoval po jednotlivých písmenech, neboť John vypadal, že je tentokrát plně při vědomí. "A ještě jsem ti koupil tohle."

V ruce držel další strom - tento byl hubený a dost nezdravě vypadající, ale už mu rašily malé fialové květy. Měl zkroucený kmen, který se větvil do širokého chumáče listí, které by mělo být zelené, ale nedostatek vody je nechal mírně povadlé a žluté.

"Další?"

John chvíli váhal, rozmýšlel si, co řekne. Sherlock ho pozoroval a sledoval, jak mu mozek pomalu pracoval, ale nedráždilo ho to tolik jako dřív. "Jo, no... vypadalo to, že s tím jedním spolu dobře vycházíte."

Sherlock se zamračil, ale koutky rtů mu lehce zacukaly. "Děkuju."

"Nemáš zač." John ho políbil na tvář a pokračoval v cestě k lednici, kam uložil mléko. "Nevím, co je to za druh, ale potřebuje trochu práce a mě napadl někdo, kdo by mu s tím mohl pomoct."

Sherlock se usmál. "To je v pořádku. Líbí se mi."

John zazíval. "Jdu si lehnout, ale neboj se mě vzbudit, pokud budeš něco potřebovat." Sherlock věděl, že skoro řekl "až budeš něco potřebovat, tak zavolej", ale moc mu to nevadilo. Řekl si, že dnešní noc bude jiná, John je v naprostém bezpečí, tak se nemá čeho bát.

Možná, že počká o něco déle, než půjde do postele.

Druhou bonsaj položil do dřezu a nechal ji tam deset minut, aby se namočila, a potom ji vytáhl a nechal ji na odkapávací desce uschnout. První položil vedle ní a obě je porovnával a studoval. Byly to jen rostliny, ale Sherlock věděl, že to byly jejich rostliny, jeho a Johnovy rostliny, a ten pocit ho zalil teplem a pýchou.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se vám naše povídky?

Ano 96.4% (588)
Ne 3.6% (22)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama