Bonsaj pt. 2

22. července 2014 v 15:42 | JW |  Povídky od JW
Ahoj,
přidávám druhý díl povídky Bonsaj.

P.S. Pokud byste měli jakékoli přání, o čem byste si rádi přečetli povídku, stačí napsat do komentářů. Nebráním se ničemu, povídka může obsahovat jakékoliv shipy, pokud budete chtít, tak i nsfw, může být krátká, dlouhá... Prostě co si budete přát :) Díky, SH

------

Jednoho dne John koupil z rozmaru zvláštní věc. Stalo se to, když se vracel z ordinace domů a na ulici uviděl prodavače, který před sebou tlačil vozík. Na něm byly stovky květináčů a v každém z nich miniaturní stromek. Drobné, malé stromy, které vypadaly, jako by byly zmenšeny zmenšujícím paprskem, avšak s plně rozvinutými listy a kmeny, jež měly setinu velkosti, jakou by měly ve skutečnosti být.

John to sice nepřiznal, ale připadaly mu velice rozkošné.


Muž s vozíkem mu řekl, že to jsou bonsaje. John jednu koupil, vyslechl si krátkou instruktáž a dostal letáček, jak se má o nistarat. Potom vyrazil domů, s malým stromkem v jedné ruce a nákupní taškou ve druhé.

Když přišel domů, našel Sherlocka, jak píše na jeho notebooku - John ani nevěděl, proč se vůbec obtěžoval s heslem - ale když uslyšel bouchnout dveře, vzhlédl nahoru. Švihnutí rukou - jednoduché slovní spojení, které John okamžitě rozpoznal.

"Co je to?"

"To je bonsaj," odpověděl John, položil ji na kuchyňský stůl a začal skládat potraviny do lednice. "Miniaturní stromová ... věc. Myslel jsem, že se ti to bude líbit."

Sherlock vstal, došel ke stromku a pozoroval drobné lístky třepotající se nahotu a dolů. Měl zkroucený kmen, který se třikrát větvil v samostatné listové platformy před dosažením vrcholu, a směřujícím do lehoučkých neuspořádaných výhonků. John si ho vybral kvůli tomu, že vypadal tak neuspořádaně, stejně jako jejich byt, který měl rovněž tendenci být v takovém nepořádku.

"K čemu to je?" Sherlockovy ruce tentokrát poletovaly pomaleji a John poznal první tři slova okamžitě a čtvrté odhadl.

"Já nevím. Myslel jsem, že bychom tu mohli mít trochu víc zeleně. Kromě toho, když se o ni budeš starat, budeš mít aspoňněco na práci." Sherlock ho obdařil pohrdavým pohledem. John jen pokrčil rameny a podal mu leták. Postavil se na špičky a políbil Sherlocka krátce na tvář. "Můžeš to aspoň zkusit."

Sherlock přikývl, zatímco očima skenoval brožurku a vstřebával veškeré informace dvojnásobnou rychlostí normálního člověka. John očekával, že celou věc vyhodí z okna, ale on namísto toho jenom pokrčil rameny a zamířil k pohovce. John položil konvici na kuchyňský pult a následoval Sherlocka zpět do obýváku.

"Je to odrůda Camellia," dodal, sedíc naproti Sherlockovi s nervózním úsměvem. Sherlock dnes vypadal šťastný, s ohledem na špatnou noc, kterou měl předtím. Jeho housle byly položené na pohovce a stránky not rozprostřené po celém stole.

Jediná věc, co tu chyběla, byla lebka - Sherlock se ji zbavil, jakmile si uvědomil, že nemá žádné oči na sledování pohybůjeho rukou. John ji měl stále u sebe, zastrčenou v dolní části svého šatníku, ale na to teď nebyla vhodná doba.

"Chtěl bys dneska někam jít?"

Sherlock našpulil rty a na vteřinu uvažoval, ale nakonec zavrtěl hlavou. John si řekl, že je to dobře - stejně teď žádnépřípady chvíli nebudou. Konvice přestala vařit a syčící zvuky se postupně vytrácely do pozadí. John se zvedl a předtím, nežodešel udělat čaj, políbil Sherlocka na tvář.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se vám naše povídky?

Ano 96.4% (587)
Ne 3.6% (22)

Komentáře

1 Elle Elle | 9. srpna 2014 v 23:24 | Reagovat

Líbila by se mi povídka s Mycroftem a Gregem :) Máte super blog

2 JW JW | 27. srpna 2014 v 17:22 | Reagovat

[1]:Děkujeme. Jsme rády, že se Ti náš blog líbí. Uvidíme, co s tím uděláme a pokusíme se tvému přání vyhovět. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama