Výkřik pt. 3

6. června 2014 v 16:39 | JW |  Povídky od JW
Ahoj :D Přidávám 3. a poslední díl povídky Výkřik. Chtěla bych poděkovat Elle za komentář - ani nevíte, jakou mi to vždy udělá radost :) Jelikož zkouškové období pokračuje a já si potřebuju nějak vyčistit hlavu, tak jsem se rozhodla, že pokračování s názvem Bonsai nejspíš přeložím. Nedokážu ale říct kdy, možná to bude v nejbližší době ;)
Tak a teď už se dejde to čtení :)
"Prosím tě, to jsem já, John. Řekni mi jen, že to nevzdáš."

Trik. Moriarty je chytrý, použil Johna, aby se ze mě pokusil něco dostat.

On nebude mluvit.

Nebude mluvit.

Nebude.

***

"Prosím," šeptal John a houpal ho jemně tam a zpět. "Prosím, mluv se mnou. Už je konec. Moriarty je pryč."

Vedle něho si někdo klekl se soupravou první pomoci. Lestrade si sundal helmu a začal mluvit do vysílačky, naléhavě, s panikou.

John nechal stékat slzy na Sherlockův obličej potřísněný krví.

"Prosím."

***

Sherlock otevřel oči, zalepené potem a krví, a vzhlédl nahoru. Byl tam John, volný - živý - a policie, což vydedukoval podle uniforem.

Sherlock konečně otevřel ústa, z jeho jazyku kapala krev.

A křičel.

Křičel kvůli těm posledním hodinám, co to musel potlačovat, křičel, dokud se nezačal dávit a chraptět a John plakat.

Lestrade se ho pokoušel s ostatními policisty uklidnit, ale nic z toho nezabíralo.

Pouze John se ho nesnažil zastavit; jen ho držel a potichu šeptal: "To je ono. Dostaň to ze sebe."

Poté, co Sherlock přestal křičet, se zhroutil v Johnově náruči a vzlykal. John spojil jejich čela opět k sobě a pokračoval v houpání, držíc Sherlockovo zápěstí, které bylo ohnuto v podivném úhlu.

Sherlock už nevypadal, že umře, to ale neznamená, že se to nemůže stát.

***

Tak je to, Sherlock neumřel. Strávil čtyři dny v kómatu a John strávil celé ty dny s ním, sedíc u jeho postele a odmítajíc se od něj pohnout.

I když se probudil, i když se většina jeho zranění zahojila a i když byl propuštěn domů, pořád nemluvil. John na něj mluvil, ale Sherlockova ústa zůstávala vždy zavřená. Místo toho se učil znakovou řeč a zvládl ji během jednoho týdne.

Johnovi to trvalo déle a pořád s sebou všude nosil zalaminované kartičky s obrázky rukou.

Každý se mu snažil pomoct. Lestrade mu povídal, jak Mycroft vystopoval Moriartyho. Mycroft mu zase řekl, jak Lestrade sám vykopnul dveře. Molly se červenala a byla pořád plachá, jako vždy. Anderson s Donovanovou se u něj také zastavili, ale nevěděli co říct, tak tam jenom seděli a zírali na to, jak se Lestrade cpal koblihami.

Sherlock otevíral ústa k jezení. A k dýchání. Ale nikdy ne k mluvení.

Věděl, že je to hloupé, ale nějaká část v jeho hlavě mu pořád říkala, že pokud by tvořil slova, tak se Johnovi stane něco hrozného.

Pořád ještě mohl dělat zvuky, někdy také křičel, hlavně v noci, ale také jednou, když uklouzl na schodech a nemohl vstát. John přiběhl pokaždé, když Sherlock křičel.

Pořád pokračoval ve své práci pro Scotland Yard, stále schopný všechno perfektně vydedukovat. Lestrade byl za to vděčný a bylo to na něm vidět. Anderson už o Sherlockovi nikdy nic špatného neříkal, ale Sherlock si přál, aby ano.

John se cítil provinile, ale Sherlock si toho okamžitě všiml a řekl mu znakovou řečí, aby přestal být jako osina v zadku.

Sarah se s ním zase pokoušela dát dohromady, ale John ji odehnal.

Paní Hudsonová je teď mohla vidět oba zraněné, zejména Sherlocka. Jeho lebka na krbové římse nemá oči, aby mohla vidět jeho posunky, tak ji vyhodil do koše.

Mycroft mu pohrozil, že ho pošle na terapii. John si všiml výrazu v Sherlockově tváři, když to jeho bratr navrhl, který jasně říkal, že jestli si nedá pozor, tak by ten jeho absurdní deštník mohl skončit zapíchlý v intimní části jeho těla. Mycroft nakonec ustoupil. Tehdy se Sherlock poprvé po několika dlouhých týdnech usmál.

Když se John naučil znakovou řeč natolik dobře, že dokázal držet krok se Sherlockem, tak se ho zeptal, jestli s ním chce o tom mluvit. Oba věděli, že má na mysli znásilnění.

Sherlock mu řekl, že už byl v minulosti znásilněn - riziko povolání. John si myslel, že je špatné, když se bude nadále tvářit, že je to v pohodě, horší než třeba zhroucení a vzlykání. Být víc než jednou znásilněn rozhodně není ani trochu v pohodě! Sherlock jen pokrčil rameny, ale John si všiml něčeho v jeho tváři.

Proto ho John políbil. Jen aby mu ukázal, že to není vždy takové.

Když skončil, Sherlockovy oči zářily a ústa měl otevřená, ale nevydal žádný zvuk, jako vždy. John ho držel za ruku, zatímco Sherlock bojoval sám se sebou, ale věděl, že se to nestane. Sherlock prohrál bitvu s obsedantně kompulzivní tendencí něco říct a ústa opět zavřel, avšak pořád se usmíval.

John se na něj také usmál. Sherlock ještě nebude mluvit, ale možná, že jednoho dne promluví.

 

19 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se vám naše povídky?

Ano 96.4% (588)
Ne 3.6% (22)

Komentáře

1 Thea Thea | 12. června 2014 v 2:54 | Reagovat

tak tahle povídka se ti opravdu povedla, ten konec nádherně plný naděje a já takové povídky opravdu ráda :)

2 Helena Helena | E-mail | 18. června 2014 v 2:39 | Reagovat

Tak tohle bylo fakt brutální. Není divu, že Moriarty mi byl nesympatický už od prvního pohledu. Jak bych kuřeti neublížila, jeho bych odpráskla s potěšením, kdybych uměla zacházet se zbraní.
Pokračování prosím přelož URČITĚ, nejlíp hned zítra (nebo aspoň co nejdřív).

3 JW JW | 18. června 2014 v 20:36 | Reagovat

Děkuju :)S tím koncem musím s Theou souhlasit - je tak plný naděje, očekávaní a něco ti říká, že všechno zase bude v pořádku... Snad tomu tak bude i v tomto případě a Sherlock se přes ten hrůzostrašný zážitek přenese, ale kdo ví? Na to si musíte počkat do dalšího dílu ;)
Určitě mám v plánu pokračování přeložit, ale nevím kdy to bude. Každopádně se budu snažit, aby to bylo co nejdřív :)

4 Minel_from_Rohan Minel_from_Rohan | E-mail | Web | 2. července 2014 v 16:50 | Reagovat

Je zajímavé co dokáže pár slov... Nebudu zapírat rozbrečela jsem se hned u první části. Je to nádherná povídka. Velký dík JW za překlad a za sdílení. Moc si toho cením :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama