Červen 2014

Výkřik pt. 3

6. června 2014 v 16:39 | JW |  Povídky od JW
Ahoj :D Přidávám 3. a poslední díl povídky Výkřik. Chtěla bych poděkovat Elle za komentář - ani nevíte, jakou mi to vždy udělá radost :) Jelikož zkouškové období pokračuje a já si potřebuju nějak vyčistit hlavu, tak jsem se rozhodla, že pokračování s názvem Bonsai nejspíš přeložím. Nedokážu ale říct kdy, možná to bude v nejbližší době ;)
Tak a teď už se dejde to čtení :)

Výkřik pt. 2

5. června 2014 v 19:10 | JW |  Povídky od JW
Čau! :) Tak sem přidávám další díl povídky Výkřik. Jak už jsem včera psala - pokud byste chtěli vědět, jak to bude pokračovat, napište mi komentář a já možná přeložím i další část s názvem Bonsai. Když jsem tak nad tím uvažovala, napadlo mě, že pokud byste někdy narazili na dobrou povídku a chtěli ji přeložit, tak mi na ni dejte odkaz do komentářů a já bych ji možná přeložila. Nemělo by to být ale nic dlouhého, nejvíc tak 3 kapitoly. Ale nemůžu vám nic najisto slíbit a záležolo by to taky na tom, jaká je to povídka. Vím, že moje angličtina není nejlepší, ale docela mě teď začalo bavit překládání (hlavně když je zkouškové období a já mám aspoň výmluvu na to, proč se neučím :D ), tak je dost možné, že v budoudnu ještě něco přeložím.
Avšak naskytl se jeden problém. Původně jsem sem chtěla přidat zbytek povídky, ale text bohužel přesáhl povolený počet znaků, tak jsem se rozhodla, že tuto povídku rozdělím na 3 kapitoly. Takže zítra přidám poslední (3.) díl a budu se snažit, aby se to tu objevilo co nejdřív.
No, nebudu vás už déle napínat - dejte se do čtení ;) Schválně jsem sem přidala poslední část z 1. dílu, abyste se dostali do atmosféry a připomněli si, co se tam právě stalo.

Výkřik pt. 1

4. června 2014 v 15:48 | JW |  Povídky od JW
Ahoj! :) Tentokrát přicházím s překladem povídky, která se jmenuje Scream. Přemýšlela jsem na kolik dílů ji mám rozdělit, protože je dost dlouhá, a nakonec jsem se rozhodla, že na dva. Takže zítra se můžete těšit na další část ;)
K této povídce je také napsáno i pokračování s názvem Bonsai, takže pokud byste chtěli, tak mi napište komentář a já ji možná přeložím.

Varování: násilí, mučení, znásilnění, trauma
"Zahrajeme si hru, Sherlocku," řekl Moriarty velmi pomalu, přibližujíc se tváří k té Sherlockově. Sherlock se ušklíbl a potlačil nutkání odvrátit hlavu na stranu.

"To jsem vydedukoval z toho, že ještě pořád nejsem mrtvý a další skutečnosti, že jsem právě připoután ke zdi."

Moriarty se zasmál. "Jsi chytrý. Ale snadno předvídatelný."

Sherlock zatnul zuby, ale nechal Moriartyho mluvit.

"Podívej," řekl zpívavým dětským hláskem s irským přízvukem. "Mám pro tebe překvapení."

Pořádek, krabice a krůta

3. června 2014 v 19:00 | JM |  Povídky od JM
Tato tři slova měla obsahovat moje 221B povídka. Vybrala jsem je úplně náhodně, prostě jsem třikrát zapíchla prst do slovníčku v učebnici francouzštiny a bylo to. A i když nebyla úplně ideální, tak jsem nepodváděla a nezměnila je. To sice odnesl děj, který není nějaký extra promyšlený, ale co, tak to u povídek, kde musíte použít určitá slova, bývá.