Hlavně nenápadně

13. května 2014 v 20:53 | SH |  Povídky od SH
Ahoj, tentokrát je tu povídka ode mě, je jen krátká, 221b. (Nějak se mi poslední dobou zalíbily :D) Je tak trochu k aktuálnímu tématu, musela jsem na to něco napsat. I když jen krátkou ani ne povídku pro pobavení :)

"Sherlocku, co to…" Zahleděl jsem se na zdánlivě geniálního detektiva sedícího naproti mně u stolu v malé restauraci v centru Londýna. Nasazoval si svoji typickou čepici, což mě tolik neudivovalo, ale to, co si zastrkoval pod okraj, už mě nenechávalo klidným. "Proč si, proboha, zastrkuješ pod čepici ty ubrousky?!" Poslední slovo jsem zašeptal, ale dost hlasitě na to, aby mě slyšeli všichni hosté restaurace a zvědavě se na nás otočili. Pokusil jsem se schovat za vlastní ruku.
"Snažím se vypadat nenápadně." Odsekl.
Zasmál jsem se, i když mi to vlastně vtipné nepřišlo. "Nenápadně?" Zopakoval jsem. "Zatím se ti daří přesný opak." Pokud možno nenápadně jsem se rozhlédl a všiml jsem si několika lidí, kteří se pokoušeli Sherlocka vyfotit na mobil.
"Sice na sebe pozornost upoutám, ale nikdo nepozná, že jsem to já." Odpověděl nepříjemným tónem a já jsem se mu zadíval do míst, kde původně byly oči, teď už tam zůstaly jen ubrousky.
"Víš co? Já radši půjdu." Začal jsem se zvedat ze židle, ale Sherlock mě stáhl za ruku zase dolů. Nedokázal jsem mu do očí… Do ubrousků říct, že se stydím. Znovu jsem se posadil.
"Musíš tu být se mnou. Potřebujeme najít vraha. Musíš se dívat, Johne. Dívat." Mluvil potichu a každé slovo pečlivě vyslovoval.

Povzdechl jsem si. "Sundej si ty papíry a nemám problém tu s tebou být."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se vám naše povídky?

Ano 96.4% (588)
Ne 3.6% (22)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama