Další z večerů na Baker street

24. března 2014 v 19:16 | SH |  Povídky od SH
Ahoj,
po dlouhé době něco kratšího. Inspirace - tumblr. Ten nikdy nezklame :D
Díky, že sem chodíte i přes to, že nic nepřidáváme. Nastala ta doba, kdy jsme napsaly už všechno, co jsme chtěly a teď je těžké znovu najít nějakou inspiraci, nebo důvod proč psát. Nic neslibuju, ale možná teď začnu častěji přidávat právě takovéto krátké povídky. :)
Budu ráda za každý komentář, SH.

Sherlock slyšel slabé klapnutí dveří a potom Johnovy kroky po schodech směrem nahoru. Když vešel do obýváku, Sherlock se místo pozdravu jen zašklebil.

"Rychle měníš vkus na ženy, Johne." Řekl a neobtěžoval se vzhlédnout od notebooku.

"Jak to myslíš? Vždyť Kate jsi ani neviděl-" John se zarazil. Bylo mu jasné, že Sherlock nepotřebuje někoho vidět. Dokázal si udělat jasný obrázek z každé maličkosti.


"Překvapuje mě, že tentokrát se ti líbí žena s pár kily navíc. Slušně řečeno." Sherlock obrátil oči v sloup. "Nemusím ti připomínat, že ta bývalá... Jedna z tvých bývalých připomínala spíš..."

"Sherlocku ovládej se!" John zařval. Sherlock bez jediné známky uražení stále civěl na monitor s tím rozdílem, že už byl potichu. "Když tak hrozně žárlíš, že chodím na rande, tak proč mě nepozveš sám?" John pokračoval, rozčílený, ale překvapený, co právě řekl.

Sherlock na něj upřel oči. "A o co jsem se teda tak dlouho snažil?" Odpověděl, cítil, jak rudne, ale nebyl si jistý, jestli je to tím náhlým přiznáním něčeho, o čem s Johnem nikdy nemluvil, nebo je to jen známka vytočení.

John se na něj díval s otevřenou pusou, vytřeštěnýma očima a neschopností cokoli říct.

"Jenže to nemá cenu, protože ty to nevidíš, nebo to nechceš vidět." Sherlock řekl teď už o něco klidnějším tónem.

"Tak jsi to sakra mohl říct rovnou!" John ještě pořád křičel, ale pomalu couval do kuchyně. Cítil, že Sherlock má pravdu.

"Víš, co by se stalo, kdybych tě pozval rovnou?" Sherlock sevřel rty. John jen zavrtěl hlavou. Odmítal se dál hádat. "Nezapomněl bys poznamenat, že nejsi gay!"
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se vám naše povídky?

Ano 96.4% (588)
Ne 3.6% (22)

Komentáře

1 Anie Anie | 24. března 2014 v 19:28 | Reagovat

No nejsem fanynka Johnlocku, John má teď Mary, takže i kdyby "byl gay", což není, tak by měl Sherlock smůlu. Asi kdybych byla fanynka Johnlocku, tak jsem nadšená, ale protože nejsem (jsem fanynka Johna a Mary), takže mi tenhle příběh nesedl. Promiň.

2 SH SH | 24. března 2014 v 19:32 | Reagovat

[1]: Jasně, beru tvůj názor. Příběh ale nebyl myšlen jako pokračování seriálu ;)

3 Anie Anie | 25. března 2014 v 19:37 | Reagovat

[2]: To chápu, ale prostě nefandím Johnlocku.

4 Jackie Jackie | 26. března 2014 v 17:48 | Reagovat

Tak dobře, ale proč chodíš na Johnlock stránku když nemáš ráda Johnlock? trochu nelogické, nemyslíš? ;)

[3]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama