Wholock 3

25. ledna 2014 v 22:36 | JM |  Povídky od JM
Ahoj! Takže je tu 3. díl mé povídky Wholock. Tentokrát jsem se snažila, aby nebyl tak krátký, a myslím si, že už je to trochu lepší. Ještě bude jeden nebo dva díly, nevím, jak se mi to povede napsat dlouhé či krátké, ale nebude to 10 částí, jak jsem si původně myslela, a to je úspěch!


Poté, co ti dva odešli, se John rozhodl, že už taky půjde domů. Na tu SMSku skoro dočista zapomněl. Stejně mu určitě Sherlock zase psal, ať koupí mléko nebo něco podobného. Zavolal si taxi, auto neměl a metrem nejezdil. Díval se z okna, projížděli kolem parků, nákupních center, telefoních budek... zdálo se mu, že záhledl jednu, která byla modrá. Asi byl přepracovaný. Naštěstí už je pátek.

Když dorazil na 221B Baker Street a otevřel dveře, v chodbě stála paní Hudsonová.

"Dobrý den Johne, Sherlock má zrovna návštěvu."

Johna to docela překvapilo. Tohle nečekal. Oplatil paní Hudsonové pozdrav a vyšel po schodech nahoru. Když stál u dveří od jejich bytu, slyšel dva hlasy. Jeden patřil Sherlockovi a ten druhý byl hluboký, ne nepodobný tomu Sherlockovu. Před tím, než vešel, zaklepal, sice to byl také jeho byt, ale přece jenom měl Sherlock návštěvu. Nečekal na odpověď a hned vstoupil.

Na jednom křesle seděl Sherlock. Vypadal jako obvykle, nad něčím přemýšlel a vypadalo to, že nevnímá svět kolem sebe. Přesto ale bez mrknutí oka pronesl: "Ahoj Johne, sedni si za námi. Chci ti někoho představit."

Ještě před tím, než se posadil, si John rychle prohlédl jejich hosta. Na první pohled neměli se Sherlockem nic společného, ale všiml si, že má stejnou postavu jako Sherlock a má také tak výrazné lícní kosti. Vlastně si byli docela podobní.

Konečně se posadil. Nevěděl, co má říct, ale Sherlock promluvil dřív. "Johne, náš host u nás pravděpodobně pobyde delší dobu, a proto jsem vás chtěl seznámit. Toto je Sherlock Holmes. Pane Holmesi, toto je můj spolubydlící John Watson. Aby nevznikala žádná nedorozumění, tak mně můžeš říkat Sherlock a jemu pan Holmes."

Johnovi se zdála tato shoda jmen nepravděpodobná. Příjmení "Holmes" sice nebylo úplně běžné, ale ne úplně ojedinělé. Ale "Sherlock"? Jeho spolubydlící byl jediný člověk s takovým jménem, o kterém kdy slyšel. Ne, určitě to nebyla náhoda.

"Tam, odkud pocházím, jsem měl také přítele jménem John Watson.", zamumlal ten druhý Sherlock - pan Holmes, ale nikdo si ho nevšímal.
"Sherlocku, nechceš mi to vysvětlit?", řekl John.
"Co konkrétně?", zeptal se jeho spolubydlící.
"To je jedno. Hlavně mi někdo řekněte, co se tady děje."
"Obávám se, že to není v našich silách", řekl pan Holmes.

Najednou do místnosti vstoupila paní Hudsonová.
"Máte návštěvu!"
"Jestli to je další Sherlock, tak se stěhuju.", řekl John a rozvalil se na křeslo.
"Na jméno jsem se neptala, ale vypadají docela příjemně." odvětila.
"Tak je pozvěte dál, ať přijdou sem. Stejně to bude další primitivní případ.", řekl Sherlock.


Sherlock ještě klienty ani neviděl, a už toho o nich věděl docela dost.
Podle zvuků kroků to byli dva lidé. Mladí, šli docela rychle a energicky. Muž a žena. Byly slyšet podpatky. Podle zvuku docela vysoké, ale pohodlné. Takže žena byla malá, ale asi hodně chodila. Neslyšel přijet žádné auto, takže přišli pěšky. I přes to šli do schodů rychle, takže byli na častou chůzi zvyklí oba. Slyšel, jak pozdravili paní Hudsonovou, jakoby byli staří známí, ale nemohli být, když neznala jejich jména. Takže se často stýkali s cizími lidmi. Trávili spolu hodně času, protože šli ve stejném rytmu chůze, už na sebe byly zvyklí.

V tu chvíli vešli dovnitř. V ničem se nespletl. Teď, když už je viděl, o nich věděl skoro vše. Všiml si, že John zbledl. Nikdo nestihl ani nic říct a muž se usmál a řekl: "Ahoj, já jsem Doctor."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se vám naše povídky?

Ano 96.4% (588)
Ne 3.6% (22)

Komentáře

1 Nicole Nicole | 25. ledna 2014 v 23:51 | Reagovat

Jestli je to další Sherlock, tak se stěhuju!
:'DD Hezký, těším se moc na další část ;)

2 jujda jujda | 1. března 2015 v 0:16 | Reagovat

krása krása :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama