Vánoce

24. prosince 2013 v 9:08 | SH |  Povídky od SH
Ahoj,
tak jsou tu Vánoce a k těm patří vánoční povídky. Takže jsem se rozhodla, že napíšu 221b povídku (221 slov a poslední začíná na B). Z naprostého nedostatku nápadů jsem požádala JW, aby mi dala slovo, podle kterého budu psát, a ona mi dala slovo kyselina. Proto se tato povídka neřadí mezi nejkvalitnější, ale přesto přeji VESELÉ VÁNOCE!

Slavit Vánoce se Sherlockem většinou nebylo nic příjmného. Na to už jsem si zvykl. Dokonce jsem si zvykl i na to, že jsem od něj nikdy nedostal nic, z čeho bych měl radost, nebo co by se mi líbilo. Já jsem se vždycky snažil koupit mu něco, co by nezkritizoval. Vím, že jediné, co by uvítal, je případ. Nejlépe ten, kde je spousta mrtvých, nebo sériový vrah. Ale to jsem zařídit nemohl, takže bylo jedno, co mu koupím. Dárky stejně nerozbaloval.

Tentokrát se Sherlock překonal. Dal mi dárek. Lépe řečeno - pod stromkem leželo něco s mým jménem úhledně napsaným na jmenovce. Možná, že se ve mně probudila i špetka očekávání, že mi Sherlock něco koupil. Bohužel, tato trocha naděje se ihned vypařila. Roztrhl jsem balící papír a ještě před tím, než jsem dárek stihl rozbalit, Sherlock ke mně přistoupil. "Potřeboval jsem záminku, proč to koupit." zašeptal.

V ruce jsem držel lahvičku naplňenou nažloutlou tekutinou. Všiml jsem si, že Molly se otočila zády k nám a vyprskla smíchy. Zřejmě jí přišlo vtipné, že mi Sherlock dal... Kyselinu?

"Potom mi to polož do kuchyně k mikroskopu. Nerozbij to - bylo to drahé."
Nezbývalo mi nic jiného, než se začít smát. Postupně se přidala i paní Hudsonová a Lestrade. Sherlock mi věnoval zmatený pohled, nechápal, proč se všichni smějí.


"Sherlocku, ty jsi blázen."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se vám naše povídky?

Ano 96.4% (588)
Ne 3.6% (22)

Komentáře

1 Jackie* Jackie* | 25. prosince 2013 v 19:21 | Reagovat

To tě napadlo při laborkách v chemii? :D nebo to JW napadlo při laborkách v chemii? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama