Geronimo

10. listopadu 2013 v 20:11 | SH |  Povídky od SH
Ahoj!
Tentokrát přicházím s něčím, co možná každý neuvítá. Měla jsem nutkání psát, ale chtěla jsem zkusit něco nového. No a jediné, co mě napadlo, bylo napsat fanfiction o seriálu Doctor Who. Řekla bych, že většina Sherlockianů Doctora zná nebo aspoň ví, o co se jedná. Takže pokud jste jen fanoušci Sherlocka, moc se vám omlouvám. Samozřejmě další povídka už se Sherlocka týkat bude (aspoň doufám). Pokud by se vám ale líbilo zavést i rubriku povídek o Doctorovi, napiště do komentářů. Nevím, jestli by JW něco takového taky chtěla psát, ale minimálně já bych se do toho s radostí pustila :) Takže dost kecání a tady je moje krátká Doctorská povídka:

Otevírám dveře. Kupodivu jsem na stejném místě jako před tím. Jednou nohou vykročím a dotknu se chodníku. Můj mozek zaznamenává, že je to jiné. Jiný pocit. Možná je to tím, že jsou mi velké boty jako ostatně všechno oblečení. Jdu dál, snažím se nespadnout. Při každém dalším kroku zkoumám rukou obličej. Struktura vlasů je stejná jako před tím, ale jsou delší. A bohužel pořád ne zrzavé. Můj nos je jiný, menší, ale tvar nedokážu přesně určit. Přistihnu se jak stojím a prohlížím si celé své tělo. Všechno je nové. Nejnovější na tom všem je, že jsem žena a moje výška je odpovědí na to, proč všechno kolem mě se zdá být větší. Snažím se, abych si zvykla na ten pocit, ale mám s tím problém. Můj mozek nedokáže vstřebat skutečnost, že moje tělo je jiné, jinak reaguje a jinak vypadá.


Zatím nezaznamenávám žádné změny v myšlení, ale i přes to si připadám hloupější. Několika rychlými kroky přiběhnu zpět k TARDIS a rozrazím dveře. Zdá se mi, že nevím co mám dělat, ale i přesto bezmyšlenkovitě stláčím jednotlivé knoflíky a nakonec vítězoslavně zatáhnu za páku s výkřikem "GERONIMO!". Zarazím se. Najednou to neříkám automaticky a ve spojení s mým novým vyšším hlasem se mi to nelíbí. Potichu přeříkávám "fantastic, allons-y, geronimo" pořád dokola a snažím se vymyslet něco nového, zatímco TARDIS sebou hází a smýká všemi směry. Dohromady mám dva problémy. Za prvé: Nevím, co mám říct místo starého "geronimo". Ten druhý problém mě zneklidňuje o něco víc. Všude je tma. Všechno zhaslo. Vypadá to přesně jako když vypadne proud. Mám neodvratný pocit, že padám. Z kapsy v mém plandajícím saku vytáhnu sonický šroubovák. Mířím s ním kolem sebe. Šroubovák sice vydává svůj typický zvuk, ale nic se neděje. Nevím, co mám dělat. Dvakrát s ním bouchnu o zábradlí vedle mě, jako bych ho tím mohla spravit a potom znovu mířím na všechno, na co se mířit dá. K mé radosti se rozsvítilo několik tlačítek a je slyšet, jak se budka snaží nastartovat. Nešťastně zakřičím "Prosím! Dělej!" a šroubovákem mířím i na sebe, kdybych náhodou byla já ten důvod, proč TARDIS nefunguje. Nevím, jestli to pomohlo, nebo ne, ale konečně svítí všechno, co má.
Letíme, já a moje nová, tentokrát světle fialově svítící TARDIS, která si právě prošla svou regenerací, stejně jako já.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám naše povídky?

Ano 96.4% (587)
Ne 3.6% (22)

Komentáře

1 Nicole Nicole | 10. listopadu 2013 v 20:29 | Reagovat

Woooaah :'3 Krása, nádhera, ano prosím!!! :D Je to super, a jestli budeš v psaní Doctorovských povídek pokračovat, tak čekej že ti je jeden nadšenec bude žrát! :)*

2 *Mixxe$* *Mixxe$* | Web | 12. listopadu 2013 v 6:32 | Reagovat

Musím souhlasit s Nicole :)) Pokud se bojíš, že nikdo nebude Doctorovský povídky číst, tak já 100% budu ;) Hezký blog, mimochodem :) Je fajn narazit na české (a ještě k tomu moc povedené) Johnlock povídky :)*

3 Add Add | 13. listopadu 2013 v 14:15 | Reagovat

fantastic! úžasná, moc se ti povedla :) a určitě piš piš piš piš piš! Taky patřím mezi Wholockery :3 fakt je úžasná!

4 Ally Ally | 1. prosince 2013 v 21:29 | Reagovat

Jsem jednoznačně pro! :D A mohly byste zkusit i Wholock. :D

5 lady Aludnev lady Aludnev | 7. září 2014 v 17:21 | Reagovat

Pokud tady bude rubrika pro i Doctorské povídky, tak vám určitě nějakou pošlu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama