Překvapení 4. díl

24. září 2013 v 17:13 | JW |  Povídky od JW
Ahoj! Tak Vám sem dávám 4. díl a zároveň poslední díl povídky Překvapení. Doufám, že se vám bude líbit. :)


Sherlockův POV


John najednou udělal něco, co jsem vůbec nečekal. Vytrhl ruku z mého sevření a bleskurychle se postavil. Udělal pár kroků vzad ode mě, jako by nevěděl jak se má zachovat. "Sherlocku, ale já mám přítelkyni! Teda vlastně měl jsem. A opravdu nestojím o žádný vztah s tebou. Já sakra nejsem gay!" John křičel a zuřivě se na mě díval. Zvedl jsem se s pohovky a rychlými kroky došel k Johnovi. "Co ti může dát nějaká přítelkyně, co já nemohu?" Zeptal jsem se ho naštvaně. "Není to snad jasné, Sherlocku?!" John pořád křičel. "Mně to teda jasné není. Řekni mi alespoň pět důvodů, co ti já dát nemohu a ona ano." Naštvaně jsem se na něj podíval. "Ale Sherlocku..." "Pět důvodů, Johne." Trval jsem si na svém. "Co já vím, tak třeba chození na procházky, chystání mi večeře, společné koukání na televizi, líbaní, objímání, zkrátka všechno, co k normálnímu vztahu s holkou patří!" John mě propíchával zlostným pohledem. Jestli je tohle, co John ve vztahu potřebuje, tak by to neměl být problém. Chození na procházky- Pravidelně s Johnem chodíme na Scotland Yard, nebo se honíme za zločinci, ale jestli vyžaduje i nějaké obyčejné procházky, tak bych se mu mohl přizpůsobit. Chytání večeře- Vařit neumím. Mohli bychom chodit do restaurací, což už stejně děláme. Je tohle snad to, co přítelkyně dělají? Vykrmují přítele? Pokud ano, tak bych se měl častěji zajímat, jestli John nemá hlad. Společné koukání na televizi- Na tomto požadavku nevidím nic složitého, i tak se občas na televizi díváme. Líbání, objímání- To by pro mě mohl být problém. Snad o tom budou na internetu nějaké studie. Naučit se je nebude problém.


"Poslouchej, Johne," začal jsem. "Tyhle tvoje požadavky... nevidím důvod, proč bych je nemohl zvládnout stejně tak dobře, jako tvé přítelkyně," na chvíli jsem se odmlčel. "Jen mi prosím dej šanci. Dej šanci našemu vztahu. Popřemýšlej o nás. Prakticky nic by se nemuselo změnit. Všechno by zůstalo tak, jak to bylo, až na to, že bys přestal chodit na schůzky s dalšími ženami." John se na mě pořád díval s odstupem. Dostal jsem strach, aby třeba neuvažoval nad tím, že se ode mě odstěhuje. To by snad neudělal, že ne? On by mě nikdy neopustil. Doufám, protože to bych nepřežil. Nesnesu ani jen pomyšlení, že bych byl bez Johna. Co když jsem ho svým přiznáním vystrašil a on teď neví co si má o tom myslet? "Sherlocku..." zašeptal John a s vystrašeným pohledem začal couvat dál ode mě. "Johne." Chytil jsem ho za paže. "Johne prosím neodcházej. Nesmíš mě opustit. Vím, že jsi teď zmatený a nevíš co máš dělat, ale dobře si to promysli. Jsi pro mě moc důležitý. Nejdůležitější člověk na téhle Zemi. Udělám pro tebe cokoli. Vše, co si jen budeš přát. Zvaž, co jsem ti řekl. Dej nám šanci." Upřímně jsem se mu díval do očí. Pevně jsem ho objal a opřel si čelo o to jeho. "Johne, já tě prosím. Dej mi jednu jedinou šanci. Já tě nezklamu. Ty jsi moje budoucnost. Na tobě záleží jak se teď rozhodneš. Můj osud je ve tvých rukou." Zavřel jsem oči a objal Johna pevněji. "Velmi tě prosím. Dej nám šanci." Zašeptal jsem. "Prosím Johne." Řekl jsem téměř slyšitelně a políbil ho na čelo.

Ucítil jsem tlak na hrudi, jak se mě John snažil odstrčit dál od sebe. Uvolnil jsem sevření a John se rychle vyprostil z mého objetí. "Sherlocku, co to sakra děláš?" Nechápal jsem to. "Co jsem udělal špatně?" Zeptal jsem se ho nechápavě. "Ty se ptáš, co jsi udělal špatně? Chceš snad seznam? Tak zaprvé- kazíš mi jedno rande za druhým. Za druhé- po celém bytě rozházíš růže a všude dáš svíčky, aby si pro mě vytvořil nějaké blbé romantické prostředí. Za třetí- snažíš se mě přesvědčit, že mám přestat chodit se ženami a začít chodit s tebou. S mužem. Jako bych sám nevěděl, jestli jsem heterosexuál nebo homosexuál. A za čtvrté- z ničeho nic mě tu začneš líbat a objímat!" John čím dál tím víc zvyšoval hlas a ke konci už křičel. To se mi nelíbilo. Zatvářil jsem se ublíženě a dotčeně. Svěsil jsem hlavu a díval se do země. "Sherlocku." John už mluvil klidně a došel ke mně. "Sherlocku, podívej se na mě." Prosil John. Nechtěl jsem se na něho podívat. Nechci se s ním znovu hádat. Do očí se mi začínaly tlačit slzy. Ucítil jsem jak mi John položil ruku na paži a dvakrát mě po ní konejšivě pohladil nahoru a dolů. "Sherlocku, no tak, podívej se na mě prosím. Omlouvám se." Řekl potichu. Opatrně jsem se mu podíval do očí, ve kterých se odrážela lítost. "Promiň, neměl jsem na tebe křičet. Je mi to moc líto. Musíš pochopit, že je toho na mě prostě moc." John mluvil potichu. Ruku měl pořád položenou na mé paži a svými prsty lehce kroužil. "Odpusť mi to." Ještě jednou mě pohladil po paži a potom svou ruku stáhl zpět. "Potřebuji jen čas na to, abych si to všechno promyslel." Laskavě se na mě usmál. "Samozřejmě Johne. Kolik času jen budeš chtít." Radostně jsem se usmál a byl jsem rád, že hned nezavrhuje možnost mít se mnou vztah.

"Půjdu si už lehnout. Budu o všem přemýšlet. Dobrou noc, Sherlocku." John se otočil a mířil k ložnici. "Počkej Johne!" Zavolal jsem na něho a on se na mě otočil. Vzpomněl jsem si na jednu věc z požadavků, které John ve vztahu potřebuje. "Co ta večeře? Nemáš hlad?" Zeptal jsem se ho a ukázal na sáček s jídlem ležící na stole vedle vína. "Ne, díky Sherlocku. Nemám hlad." Zasmál se John a odešel do ložnice.

Posadil jsem se do svého křesla a spojil prsty do stříšky. Takhle jsem si tento večer zrovna nepředstavoval, ale dopadlo to tak, jak jsem doufal. Dokázal jsem přesvědčit Johna, aby zvážil možnost, že bychom mohli mít vztah. Možná ještě budeme muset překonat pár překážek, ale jsem si téměř stoprocentně jistý, že mi John jednoho dne řekne ano. To krásné slůvko ano, které zaručí, že už nebude dál chodit na žádné další schůzky se ženami. To nádherně znějící ano, že spolu budeme mít romantický vztah. To přenádherné slovíčko ano, že se mnou navždy zůstane. To nejkrásnější slovo na světě ano, že mě miluje.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se vám naše povídky?

Ano 96.4% (588)
Ne 3.6% (22)

Komentáře

1 Nicole Nicole | 16. října 2013 v 22:49 | Reagovat

Wow :) Tohle bylo to, co jsem potřebovala. Sladkýho Sherlocka a prskajícího Johna :D Nejlepší na tom je, že když se nad tím zamyslím tak Sherlock reprezentuje JohnLock shipery, a John jsem já :D Nejdřív hrozně proti Johnlock pairingu a teď ho miluju :'D :)*
Ještě jednou děkuju, krásná povídka. Těším se na další od tebe i od SH :).

2 DarkPony DarkPony | 10. dubna 2015 v 7:30 | Reagovat

POKRAČOVANIE NEBUDE?! Nie, nemôže byť to byť posledný diel! Príjme John ponuku? Ako budú pokračovať? ČO SA STANE? *zúfalý nezrozumitelný škrekot*

Ale píšeš skvelo!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama