Bez názvu.

26. září 2013 v 21:27 | SH |  Povídky od SH
Ahoj, tak jsem tu pro změnu já, SH. Už je to dávno, co jsem začala psát tuto povídku, která byla více méňe psaná jen na zabití času. Nakonec jsem ji dopsala jen abych ji nenechala nedokončenou. Počítala jsem s tím, že ji nezveřejním, jen ji pošlu pro pobavení JW. Ta do mě ale už asi týden hučí, ať tuto povídku zveřejním. Takže i když se stydím, že jsem dokázala napsat tak nepoutavou blbost, přece jen ji zveřejňuju. Nenapadá mě název. Kreativita na bodě mrazu :D Takže snad radši nekomentujte, protože byste určitě nechválili :D

Experimenty při tom, když se John holil, byly na Baker street už delší dobu velice oblíbené. Sherlocka totiž bavilo u holení Johna sledovat, ale pokud mu dovolil, aby žiletku vzal do rukou on, Sherlock tvořil nejrůznější knírky nebo cokoliv, co Johnovi připadalo příšerné, ale Sherlock ho přemlouval, aby si to tak nechal. Tentokrát byl John pevně rozhodnutý, že Sherlockovi pro jednou tu radost udělá a nechá si pod nosem to, co se jeho příteli bude líbit. To ale netušil, co ho čeká. Začalo to slibně, zdálo se, že Sherlock se chystá vytvořit něco elegantního, něco, s čím se John nebude muset stydět vyjít na veřejnost. Dokonce to vypadalo, že Sherlock tentokrát nebude experimentovat a Johna nechá vyjít z koupelny tak jako obvykle, s úplně hladkou tváří. Bohužel všechny Johnovy naděje se vytratily, když Sherlock s úsměvem odhodil žiletku do umývadla a s ještě větším úsměvem ho pohladil po skvěle upravené tváři. Až na to, co zůstalo pod nosem. Podle Johnova popisu - o něco větší knír, než aby vypadal jako Hitler, ale dost velký na to, aby vypadal nejmíň o deset let starší a jako naprostý idiot.
"Bože, ono ti to tak sluší!" Sherlock nijak neskrýval svoje nadšení, zatímco John se snažil pohledem vyhnout zrcadlu.
"To... To už je jako celé?" John se odhodlal se na sebe podívat a snažil se skrýt ten výraz, který vyjadřoval podráždění, zhnusení, možná i kapičku soucitu k Sherlockovi, že se mu líbí taková hrůza, a taky pobavení, jak hrozně vypadá.
"Snad mi nechceš říct, že se ti to nelíbí!"
John jen naklonil hlavu na stranu a se svraštěným obočím se na Sherlocka díval a doufal, že podle toho výrazu pochopí, že se mu to nelíbí, nebo spíš že ten knírek nenávidí a to ho má jen pár minut.
"Zůstaň tady, nikam nechoď a hlavně - nesahej na žiletku. Hned se vrátím."
Sherlock vyběhl z koupelny, zjevně s nějakým nápadem. Ale jeho nápady když byl s Johnem nebyly ani zdaleka tak dobré, jako při vyšetřování. "Domácí" nápady byly totiž z větší části úplné hlouposti. Ale John Sherlocka toleroval. Teď v koupelně před zrcadlem přemýšlel, jak asi bude chodit nakupovat nebo zařizovat důležité věci. Jako nejlepší řešení se mu zdálo vytáhnout kolo a po městě jezdit co nejrychleji to půjde, aby si ho lidé na ulici nestihli prohlédnout. Přece jen trocha sportu neuškodí.
Sherlock se objevil ve dveřích. "Vysleč si svetr."
John udělal, co mu Sherlock nakázal a pro jistotu se ani neptal proč, protože neměl náladu poslouchat Sherlockovo zdlouhavé vysvětlování. Až teď si John všiml, že Sherlock v ruce drží svoji fialovou košili, která se jim sice oběma moc líbila, především Johnovi, když si ji na sebe Sherlock večer oblékl, protože věděl, co ho čeká. Ale nějak mu nedocházelo, proč ji Sherlock vytáhl zrovna teď.
"Bude ti trochu větší, já vím, ale rukávy si můžeš vyhrnout." Sherlock se usmíval a držel rozloženou košili před Johnem.
John se na Sherlocka usmíval taky. Vydrzěli to dlouho, dívat se jeden na druhého a usmívat se.
"Ne." John se přestal usmívat, přetáhl si přes hlavu zmuchlaný svetr, vyšel z koupelny a zabouchl dveře. Poslední věc, kterou si John přál, byla vypadat jako dítě s knírkem oblečené v košili svého staršího sourozence.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se vám naše povídky?

Ano 96.4% (588)
Ne 3.6% (22)

Komentáře

1 by-kiki by-kiki | Web | 2. října 2013 v 15:03 | Reagovat

Já jsem se náhodou docela zasmála. Aspoň se vyjasnila Záhada Johnova knírku :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama