Překvapení 1. díl

12. srpna 2013 v 20:54 | JW |  Povídky od JW
Ahoj! Velmi se omlouvám, že jsem tady nebyla, ale dlouho jsem neměla přístup k internetu. Také se u mě a i u SH objevil začátkem prázdnin Anderson (jak už SH předtím vzpomínala), takže nás nemohlo nic napadnout. :D
Tato povídka je na slova, která vymyslela SH- kopeček a pet-láhev. Doufám, že se vám bude líbit :)
JW

Johnův POV


Procházeli jsme se s mou novou přítelkyní Kate po parku a společně jsme si vychutnávali kopečkovou zmrzlinu, kterou jsem nám koupil. Sedli jsme si na lavičku a povídali si. Najednou mi zazvonil mobil.
"Píp"
"Píp"
"Píp"
Třikrát zapípal. Přišla mi esemeska. Od Sherlocka. Nechtěl jsem si ním ale kazit večer, tak jsem ji ignoroval. Když jsme dojedli zmrzlinu, tak se ke mně Kate přitulila. Objal jsem ji paží kolem ramen a společně jsme pozorovali jak den střídá noc a na nebi se postupně začínají objevovat první hvězdy. Dnes to vidím na příjemně strávenou noc.
Zase mi zazvonil mobil.
"Píp"
"Píp"
"Píp"
Přišla mi další esemeska od Sherlocka. "Nechceš to vzít?" zeptala se mě Kate a podívala se na mě svýma nádhernýma čokoládovýma očima. "Ne. Určitě to nebude nic důležitého." Řekl jsem jí a doufal, že už mi Sherlock přestane psát. Ještě chvíli jsme tam seděli v objetí a užívali si jeden druhého. Kate se potom narovnala a zadívala se mi do očí. Věděl jsem na co se chystá. Chytla mi jemně rukama mou tvář a pomalu se ke mě přibližovala. Zastavila se pár centimetrů od mých rtů. Cítil jsem její sladký dech na mé tváři. A potom spojila naše rty. Jednu ruku jsem ji položil za krk a druhou na záda a pomalu jsem sjížděl na její boky. Kate se ještě víc nalepila na mé tělo. Já jsem jen prohloubil polibek.
"Píp"
"Píp"
"Píp"
Znovu mi zazvonil mobil. No výborně! Ty si teda dokážeš vybrat okamžik, kdy mi napsat, Sherlocku. Kate se ode mě odtáhla. "Kdo ti to pořád píše?" Zeptala se mě naštvaně. "Nikdo důležitý. Slibuji ti, že už nebude psát. Můžeme pokračovat tam, kde jsme přestali?" Zeptal jsem se a lišácky se usmál. Kate se pousmála a obkročmo si na mě sedla. Znovu jsme se začali líbat. Sevřel jsem její boky a přitáhl si ji blíž k sobě.
Po pár minutách mi zase zazvonil mobil.
"Píp"
"Píp"
"Píp"


Kate se ze mě zvedla. "Já už toho mám ale opravdu dost!" Řekla naštvaně. "Kdo ti to píše?" Jak jí mám vysvětlit, že mám praštěného spolubydlícího, který beze mě nedokáže přežít jediný večer? "Ty někoho máš?" zeptala se mě náhle. "No, já mám... totiž nemám!" začal jsem koktat. "Tak nemáš, hm? Víš co? Klidně si za ní běž. Já se nebudu zahazovat s někým, kdo je zadaný a jen si hledá někoho dalšího, s kým by si mohl užít!" Řekla a rychle odešla. Výborně. Asi budu muset Sherlockovi udělat přednášku o tom, že mi nemá psát když jdu někam s holkou. Povzdechl jsem si a vytáhl mobil z kapsy. Otevřel jsem první zprávu od Sherlocka a začal jsem číst.

Mohl bys sehnat nějaké pet-láhve nebo jakýkoli jiný plast? Potřebuji to kvůli jednomu pokusu. -SH

Povzdechl jsem si. Co tam máme dál? Otevřel jsem další zprávu.

Asi jsem trochu zničil kuchyni. Ale neboj, už jsem sehnal novou. -SH

Cože?! To mi píše jen tak? Já ho snad zabiju! Ani si nechci představit v jakém stavu je teď naše kuchyně. Jestli tam teda ještě vůbec je. Dvakrát jsem se zhluboka nadechl, abych se uklidnil, a otevřel jsem další zprávu.

Bylo by dobré, kdyby si po cestě domů koupil třeba čínu. Kvůli tomu menšímu výbuchu v kuchyni jsme jaksi přišli o všechno jídlo. -SH

…kvůli tomu menšímu výbuchu… Co to tam Sherlock sakra prováděl? Teď jsem na něho ale opravdu naštvaný. A to, že tam žádné jídlo nebude, mě ani nepřekvapuje. Naštěstí jsme tam toho moc neměli, tak to nebude až taková škoda. Taky by ale mohl jít někdy nakoupit sám. Vždyť je to jeho vina, že zničil kuchyni a tudíž tam nic nemáme. Určitě se ani necítí provinile. Aspoň by tu spoušť, co tam nadělal, mohl uklidit, ale hádám, že to budu zase muset udělat všechno já.
Otevřel jsem poslední zprávu.

Kdy přijdeš domů, Johne? Už je docela pozdě a je dokázáno, že většina vražd se stává po setmění. -SH

Něco mě na této zprávě zarazilo. Nevěděl jsem ale co. Měl jsem takový pocit, jako by se o mě Sherlock snad… bál? Ale ne. Ne ne ne, Johne, jak si to můžeš proboha myslet? Kdybych něco pil, tak bych to svedl na alkohol v krvi, ale já jsem už dva týdny nic nepil. Takže to ze mě mluví nedostatek alkoholu? Uchechtl jsem se nad svým uvažováním. Jak jsem si mohl myslet, že by se o mě ten egoistický, panovačný, povýšenecký, namyšlený sociopat, který se stará jenom sám o sebe, mohl bát? Určitě mi to psal kvůli tomu, abych přišel co nejrychleji domů a mohl ho obskakovat.

Po cestě domů jsem se stavil v nejbližší čínské restauraci, objednal jsem nám 2x Kung pao a nechal ho zabalit s sebou. Šel jsem pomalu tmavými ulicemi nočního Londýna směrem k 221b Baker Street, ale to jsem ještě nevěděl, co mě čeká. Po pár minutách jsem dorazil domů, otevřel jsem dveře a vešel dovnitř. Z toho, co jsem uviděl, jsem šokovaně zůstal stát na místě s otevřenou pusou. Na schodech, které vedou nahoru k našemu bytu, byly červené lupeny růží a na kraji každého schodu byla zapálená malá svíčka. Po chvíli jsem se probral z toho šoku a přinutil své nohy k pohybu. Pomalu jsem šel po schodech a dával pozor, abych nějakou svíčku náhodou neshodil. Už už jsem chtěl otevřít dveře od našeho bytu, ale zůstal jsem zaraženě stát. Ze vnitř se ke mně donášely pomalé jemné tóny nějaké jazzové skladby. Co se to tady sakra děje? Otevřel jsem dveře a vešel do obýváku. A v tu chvíli mi padla čelist až k zemi. Celý pokoj byl k nepoznání. Všude byli růže… úplně všude. Na stole a na krbové římse plápolaly svíčky. Uprostřed pokoje seděl v křesle Sherlock, který měl prsty pojené do stříšky a s nečitelným výrazem mě pozoroval. Měl na sobě upnutou skvěle padnoucí fialovou košili a černé kalhoty. Až teď mi to začalo všechno zapadat do sebe. Růže, svíčky, romantická hudba…
"Sherlocku, co má tohle znamenat?"
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se vám naše povídky?

Ano 96.4% (588)
Ne 3.6% (22)

Komentáře

1 Jane Jane | E-mail | Web | 8. ledna 2014 v 19:49 | Reagovat

WTF? :D :D úžas, práve teraz som narazila na túto stranku a je úplne super.Idem hneď na pokračovanie...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama