Dopis 1. díl

1. června 2013 v 15:55 | SH |  Povídky od SH
Ahoj, nedávno jsem napsala takovou povídku rozdělenou na díly. Toto je díl 1., tak doufám že se bude líbit :). Brzo přidám další :)


Slyšel jsem Sherlockovy kroky které vedly po schodech nahoru. Otevřel deře a v ruce držel dopis. Odhodil ho na stůl. Dopis z neznámých důvodů upoutal mou pozornost. "Co to je?" Zeptal jsem se Sherlocka a sebral jsem dopis ze stolu. "Je pro tebe. Radši si sedni, když to budeš číst" řekl Sherlock a já jsem ho poslechl. "Jak víš, co tam v tom dopise stojí? Vždyť ta obálka není otevřená, takže jsi to nemohl číst!" Trochu mě naštvalo, že Sherlock všechno ví dřív než já i když se ho to třeba vůbec netýká. "Johne. Podívej se na to písmo na obálce. Už jen podle toho je všechno jasné" poznamenal Sherlock, sedl si na kuchyňskou židli a díval se do neznáma. Podle toho jsem odhadl, že se zpráva v dopise možná týká i jeho, protože se rozhodně nechoval jako obvykle. Trochu jsem se bál dopis otevřít. "Sherlocku? Mám si to přečíst teď?" Trochu nejistě jsem obálku položil zpátky na stůl. "Být tebou, radši bych počkal než tu informaci nějak vstřebám já. Myslím, že budeš potřebovat uklidnit a to já rozhodně teď nemůžu sloužit." Už jsem nic neříkal a dopis jsem odnesl do zásuvky nočního stolku s tím, že si ho přečtu později.


Dny ubíhaly rychle a Sherlock se zase choval normálně. Abych řekl pravdu, na celý dopis jsem úplně zpomněl. Asi dva týdny po tom, co jsem dopis dostal jsem se večer vrátil z menšiho flámu se starým kamrádem. Nebylo ani moc pozdě, ale podle hladiny alkoholu v krvi by člověk řekl, že je nad ránem. Pozdravil jsem Sherlocka který v obýváku hrál na house a zavřel jsem za sebou dveře do ložnice. Skopl jsem boty a svalil jsem se na postel. Rozsvítil jsem lampičku na nočním stolku, abych viděl na knoflíčky u košile a začal jsem je jeden po druhém rozepínat. V tom jsem si ale všiml, že na nočním stolku kromě prázdné misky od brambůrků leží taky právě ten zapomenutý dopis. Rozepnul jsem poslední knoflík u košile, svlékl jsem si kalhoty a vzal jsem do rukou dopis. Věděl jsem, že mi ho vytáhl Sherlock, abych na něj nadobro nezpomněl. Obálku jsem viděl trošku rozmazaně, ale přes to jsem rozeznal hezké úhledné písmo, kterým bylo napsáno moje jméno a adresa. Nebyl jsem si úplně jistý, jestli si to chci přečíst teď, ale jak se znám, s takovou bych si to nepřečetl nikdy. Rozlepil jsem obálku a vytáhl jsem složený papír. Byl hustě popsaný, docela mě překvapilo, že mi toho někdo má tolik co říct. Rozložil jsem papír a začal jsem číst.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se vám naše povídky?

Ano 96.4% (587)
Ne 3.6% (22)

Komentáře

1 snehulka-bledulka snehulka-bledulka | Web | 17. června 2013 v 21:30 | Reagovat

ahojky,
super povídky! jen piště piště, ať mám co číst! :-)

2 johnlock-collective johnlock-collective | 26. června 2013 v 12:14 | Reagovat

Jsme moc rády, že se ti povídky líbí! :)[1]:

3 Kage Kage | 19. srpna 2013 v 22:06 | Reagovat

:D Bože ten kto to písal je génius, strašne super štýl písania :)

4 johnlock-collective johnlock-collective | 20. srpna 2013 v 19:56 | Reagovat

Díky!! Opravdu moc děkuju, ani bych neřekla, že se to nǎkomu bude až tak líbit! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama