Den díkůvzdání

25. května 2013 v 20:27 | SH |  Povídky od SH
Takže ten slíbený příběh :D řekla jsem kamarádce ať mi dá 2 slova a dostala jsem kedlubnu a krocana, tak vzniklo toto :P

John odjakživa neměl rád Den díkůvzdání. Vlastně ani nechápal o co přesně jde. Přesto ale musel pomáhat paní Hudsonové s přípravou krocana. Sherlock stál ve dveřích a s úsměvem Johna pozoroval. "Kolikrát v životě jsi vařil?" zeptal se Sherlock a nahlas se zasmál. "Nevěřil bys tomu, ale když jsme jako děti se sestrou zůstali sami doma, vždycky jsem nám připravil několikachodovou večeři. Hrozně mě bavilo vařit. Bohužel mě to nadšení ale opustilo. Nechceš mi radši pomoct, než tam jen tak stát a dívat se na mě?" John rozkrojil poslední kousek kedlubny a smíchal všechnu nakrájenou zeleninu.

Sherlock trochu otráveně přistoupil ke kuchyňské lince. Chvíli tam jen tak stál a bral si kousky zeleniny z misky, než ho John okřikl. "Říkal jsem, abys mi pomohl třeba umýt nádobí, sníst to umím sám." "Rozkaz!" Sherlock srazil paty a zasalutoval. "Proboha Johne ty jsi někdy tak otravný" řekl a zezadu Johna objal. Cítil, jak se John všemožně snaží nepodlehnout tomu úžasnému pocitu být v jeho objetí. Dál krájel rajčata a tvářil se, jako by tam Sherlock ani nebyl. Sherlocka v tu chvíli neštvalo nic víc. "Johne! Nehceš jít nahoru? Můžeš to dodělat potom." řekl Sherlock prosebně a pořád nepovoloval objetí. "Ne, nechci. Říkám, umyj to nádobí." John měl problém Sherlockovu nabídku odmítnout, ale nakonec se mu to povedlo. Sherlock se přesunul ke dřezu a pustil vodu. John zhlédl jak Sherlock schválně otočil kohoutek aby tekla co nejvíc horká voda a strčil pod proud ruku. "Au! Sakra proč teče tak horká voda?! Johne kurva to strašně bolí!" Sherlock začal vyšilovat a John se nestačil divit, jak jeho přítel a od nedávna milenec dokáže doma používat úplně jiný slovník, než když je venku. "Teče tu tak horká voda proto, žes ji horkou pustil. Schválně. Abych teď kvůli tobě všechno nechal být a šel ti tu ruku ošetřit. Sherlocku příště se aspoň podívej, jestli se na tebe nedívám, když na mě budeš něco chystat. Ukaž co s tím máš." Sherlock se posadil na židli ke kuchyňskému stolu a ruku natáhl před sebe. John si k němu klekl a přitáhl si Sherlockovu kuku blíž sobě. Chvíli se díval na nepatrnou červenou skvrnu na dlani a snažil se zamaskovat úsměv. "Co mi na to dáš? To hrozně bolí!" Sherlock nepřestával otravovat. "Když tak přemýšlím co bych ti na to dal, nenapadá mě nic jiného než tohle." John políbil Sherlockovi tu nepatrnou skvnu na jeho dlani a rozesmál se. Sherlock ještě chvíli seděl ve stejné pozici a cítil se neskutečně trapně. Tohle se mu vážně nepovedlo.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama